')
Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam Policie ČR a Městské policie

Redakce / 14.06.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
VIDEO DOPLNĚNO .. Motorkáři na terénních strojích ve volném terénu, nejlépe v lesním prostředí a na polích, nejsou problémem pouze trutnovského okresu, ale i dalších míst v rámci celé České republiky. Takové vyjížďky mimo komunikace jsou většinou nelegální. Policisté proto provádí průběžně kontroly a samozřejmě bojují proti porušování zákona.
 


Na jednu takovou skupinku motorkářů narazili trutnovští policisté ke konci května v odpoledních hodinách na ulici Petříkovická, Na svých terénních motorkách právě vyjížděli z parkoviště. Už na první pohled bylo zřejmé, že stroje nesou známky jízdy terénem. Policisté okamžitě zpozorněli a uvědomili i kolegy z Městské policie, které požádali o spolupráci. Jejich hlídka byla shodou okolností nedaleko. Muži zákona za skupinkou vyjeli v úmyslu provést silniční kontrolu. Předepsaným způsobem se je snažili zastavit za použití modrého majáku se zvukovým znamením a nápisem stop. Motorkáři ale nereagovali a snažili se ujet. V tu chvíli mířili proti připraveným strážníkům Městské policie. Ti použili stavěcí terčíky a dávali řidičům jednoznačně pokyn k zastavení. Jezdci na strojích však pokynů k zastavení vůbec nedbali a stále ujížděli. Při svém počínání kličkovali mezi ostatními vozidly na vozovce a přejížděli i přes chodník. V jednom případě řidič na motorce projel okolo chodce na chodníku v těsné blízkosti.  Policisté se za nimi dále vydali služebními vozidly ulicí Ke Dráze, kde se však motorkáři rozprostřeli. Hlídky se ale nevzdaly a díky jejich vytrvalosti se jim podařilo alespoň jednoho hříšníka ze skupiny dostihnout a zablokovat natolik, že už nemohl v jízdě pokračovat. Následnou kontrolou policisté zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého cizince, který u sebe neměl potřebné doklady. Za tento prohřešek mu na místě udělili pokutu 3 tisíce korun v příkazním řízení. Jeho motocykl měl navíc nečitelnou poznávací značku, za což mu ve správním řízení hrozí sankce 5 - 10 tisíc korun a zákaz činnosti až na 1 rok. Stejně jako ostatní neukáznění řidiči se bude ještě zodpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku - neuposlechnutí výzvy úřední osoby, kde zákon hovoří o sankci do výše 10 tisíc korun. Policisté na základě důkladně provedeného šetření jsou na stopě i zbylým motorkářům a protiprávní jednání všech oznámí správnímu orgánu k projednání. Zákon pak v případě, že se přestupkového jednání dopustili cizinci, umožňuje správnímu orgánu předat celou věc k vyřízení na území jejich státu a postihu se tak nevyhnou.  

Policisté sice v tomto případě nechytli motorkáře přímo na lesních cestách, ale ani oni zřejmě neměli čisté svědomí, když před policisty ujížděli. 
Závěrem nutno podotknout, že pokud někdo užívá les jako trať pro terénní jízdu na motorce či jiném stroji, nejenže tím ničí životní prostředí (zasázené paseky nebo mladé stromky, ruší zvěř, ničí cesty, jsou nebezpeční pro turisty a cyklisty), ale vystavuje se také postihu za správní delikt. Podle lesního zákona za takovou nelegální jízdu hrozí ve správním řízení sankce až 100 tisíc korun, při opakovaném jednání až dvojnásobek.

nprap. Lukáš Vincenc
12. června 2019, 13:54

FOTOGALERIE - Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam

 

Související články
Policisté hledají 43letého muže z Trutnovska

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1886x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc
1.10.2019 - 30.10.2019
Konzerva místo zpozdného