Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam Policie ČR a Městské policie

Redakce / 14.06.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
VIDEO DOPLNĚNO .. Motorkáři na terénních strojích ve volném terénu, nejlépe v lesním prostředí a na polích, nejsou problémem pouze trutnovského okresu, ale i dalších míst v rámci celé České republiky. Takové vyjížďky mimo komunikace jsou většinou nelegální. Policisté proto provádí průběžně kontroly a samozřejmě bojují proti porušování zákona.
 


Na jednu takovou skupinku motorkářů narazili trutnovští policisté ke konci května v odpoledních hodinách na ulici Petříkovická, Na svých terénních motorkách právě vyjížděli z parkoviště. Už na první pohled bylo zřejmé, že stroje nesou známky jízdy terénem. Policisté okamžitě zpozorněli a uvědomili i kolegy z Městské policie, které požádali o spolupráci. Jejich hlídka byla shodou okolností nedaleko. Muži zákona za skupinkou vyjeli v úmyslu provést silniční kontrolu. Předepsaným způsobem se je snažili zastavit za použití modrého majáku se zvukovým znamením a nápisem stop. Motorkáři ale nereagovali a snažili se ujet. V tu chvíli mířili proti připraveným strážníkům Městské policie. Ti použili stavěcí terčíky a dávali řidičům jednoznačně pokyn k zastavení. Jezdci na strojích však pokynů k zastavení vůbec nedbali a stále ujížděli. Při svém počínání kličkovali mezi ostatními vozidly na vozovce a přejížděli i přes chodník. V jednom případě řidič na motorce projel okolo chodce na chodníku v těsné blízkosti.  Policisté se za nimi dále vydali služebními vozidly ulicí Ke Dráze, kde se však motorkáři rozprostřeli. Hlídky se ale nevzdaly a díky jejich vytrvalosti se jim podařilo alespoň jednoho hříšníka ze skupiny dostihnout a zablokovat natolik, že už nemohl v jízdě pokračovat. Následnou kontrolou policisté zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého cizince, který u sebe neměl potřebné doklady. Za tento prohřešek mu na místě udělili pokutu 3 tisíce korun v příkazním řízení. Jeho motocykl měl navíc nečitelnou poznávací značku, za což mu ve správním řízení hrozí sankce 5 - 10 tisíc korun a zákaz činnosti až na 1 rok. Stejně jako ostatní neukáznění řidiči se bude ještě zodpovídat z přestupku proti veřejnému pořádku - neuposlechnutí výzvy úřední osoby, kde zákon hovoří o sankci do výše 10 tisíc korun. Policisté na základě důkladně provedeného šetření jsou na stopě i zbylým motorkářům a protiprávní jednání všech oznámí správnímu orgánu k projednání. Zákon pak v případě, že se přestupkového jednání dopustili cizinci, umožňuje správnímu orgánu předat celou věc k vyřízení na území jejich státu a postihu se tak nevyhnou.  

Policisté sice v tomto případě nechytli motorkáře přímo na lesních cestách, ale ani oni zřejmě neměli čisté svědomí, když před policisty ujížděli. 
Závěrem nutno podotknout, že pokud někdo užívá les jako trať pro terénní jízdu na motorce či jiném stroji, nejenže tím ničí životní prostředí (zasázené paseky nebo mladé stromky, ruší zvěř, ničí cesty, jsou nebezpeční pro turisty a cyklisty), ale vystavuje se také postihu za správní delikt. Podle lesního zákona za takovou nelegální jízdu hrozí ve správním řízení sankce až 100 tisíc korun, při opakovaném jednání až dvojnásobek.

nprap. Lukáš Vincenc
12. června 2019, 13:54

FOTOGALERIE - Honička motorkářů s policií - nekrácený videozáznam

 

Související články
Policisté hledají 43letého muže z Trutnovska

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1990x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí