Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Pronásledování vozidla ve Verdeku u Dvora Králové nad Labem

Redakce / 10.03.2021
V sobotu 27.2. okolo poledni si hlídka policistů ve Dvoře Králové nad Labem všimla protijedoucího osobního vozidla značky Opel Vectra, které bylo viditelně ve špatném technickém stavu a řídil ho jim známý řidič, u kterého věděli, že má zákaz řízení.

FOTOGALERIE - Pronásledování vozidla ve Verdeku u Dvora Králové nad Labem

Než se policisté stačili otočit, opel odbočil na místní nezpevněnou komunikaci, která vedla k zastřešenému můstku přes Labe. Jelikož můstek není průjezdný, řidič musel auto zastavit. Společně se spolujezdcem z auta vyskočili a dali se před policisty na útěk. Hlídce se podařilo dostihnout jednoho z mužů a za užití donucovacího prostředku namířené střelné zbraně donutit k ulehnutí na zem. Jednalo se o spolujezdce. Přesto, že se řidiči podařilo utéct, ho policisté ztotožnili. 
Prověrka v evidencích policistům potvrdila, že 33letý řidič, ačkoliv mu k 12.2. vypršel zákaz řízení všech motorových vozidel, má stále platnou blokaci řidičského průkazu.
Přestupek za řízení bez řidičského průkazu, policisté předali správnímu orgánu k dořešení. Stejně starému spolujezdci uložili pokutu ve výši 2000 korun za porušení vládních nařízení - neužil ochranné prostředky dýchacích cest.

policie ČR

Související články
Loupež ve Dvoře Králové nad Labem
Vaše komentáře

Přečteno 8386x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí