Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Reakce politiků na výzvu občanů permanentně obtěžovaných hlukem

Redakce / 16.08.2017, Dvůr Králové nad Labem
Před pár dny jsme na požádání zveřejnili výzvu Petra Kallena a Vlady Klihavcové o neřešeném hluku u jejich bydliště (bar Skála). Text vyvolal bouři diskusních příspěvků na našem facebooku i přímo u článku. Nenechaly na sebe čekat i reakce od vedení města a dalších politiků. Můžete si je přečíst zde v článku. A třeba i reagovat - ovšem prosíme SLUŠNĚ.
 

Milí teenageři a návštěvníci restauračních zařízení ve Dvoře Králové nad Labem. Dovoluji si Vás tímto oslovit, požádat a poprosit, abychom uklidnili atmosféru, která se již během dvou let vyhrotila z věcné roviny do roviny osobní, hlavně v lokalitě restauračního zařízení "Skála". 

Nejsem a nebudu zastáncem přijímání veřejné vyhlášky, omezující provozní dobu restauračních zařízení. Nejsem zastáncem řešení těchto problémů silou. Na druhou stranu. Pokud nedojde v nejbližší době k uklidnění situace, bude na zástupce města činěn velký tlak na přijetí této vyhlášky, která jistě ovlivní a omezí chod restauračních zařízení.

Přijetí vyhlášky dopadne hlavně na provozovatele a následně i na nás hosty. 

Proto Vás, hlavně omladino prosím, ukažte, že jste slušní lidé, kteří dokáží být tolerantní k ostatním. Udělejte ten první krok Vy.

MUDr. Petr Hroneš
Zastupitel města

Zdroj: fcb
Vedení Dvora Králové nad Labem stále hledá způsob, jak zamezit rušení nočního klidu

Vedení města se nadále intenzivně zabývá řešením problematiky rušení nočního klidu. Situace se týká několika vybraných lokalit města, v nichž se nacházejí provozovny s otevírací dobou i po 22. hodině.

Protože zastupitelé na svém červnovém zasedání neschválili vyhlášku o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při provozování hostinských provozoven, která měla být jedním z možných preventivních nástrojů připravovaných i v souvislosti s platností tzv. protikuřáckého zákona, vedení města i nadále hledá způsob, jak rušení nočního klidu zamezit.

„Respektujeme rozhodnutí zastupitelů, musíme tedy hledat jiné cesty, jak zajistit odpočinek občanů v nočních hodinách,“ říká královédvorský starosta Jan Jarolím a pokračuje: „Od června jsem několikrát jednal já nebo zastupitel Jan Štípek, který je pověřený řízením městské policie, s majiteli a provozovateli dotčených podniků. Jsem rád, že jsme našli společnou řeč, je i jejich zájmem situaci řešit.“

Některé podniky tak omezily otevírací dobu tzv. venkovních zahrádek pouze do 22. hodiny, poučily obsluhu, jak se má chovat, aby po 22. hodině nedocházelo u provozoven k rušení nočního klidu, další zaměstnávají ostrahu, která dohlíží na dodržování pořádku jak v podniku, tak také v jeho nejbližším okolí. A někteří majitelé dokonce investovali do vybavení a zakoupili monitorovací zařízení. „Teď je třeba vše vyhodnotit a uvidíme, zda se situace zklidní, nebo bude třeba přijmout ještě jiná opatření,“ podotýká starosta Jan Jarolím a pokračuje: „Rád bych také požádal všechny občany, buďme k sobě navzájem ohleduplní, protože jinak přijatá opatření a kroky, které nyní činíme, budou k ničemu.“

Městská policie Dvůr Králové nad Labem od 1. června 2017 zhruba do poloviny srpna eviduje 59 oznámení týkajících se porušování veřejného pořádku, 41 z nich souvisí s provozováním hostinských zařízení. „Nastalá situace nás nutí posílit noční služby o další hlídku či operátora kamerového sytému, a to na úkor plnění jiných úkolů městské policie. Podnikli jsme také další kroky, zakoupili mobilní kamerový systém, který umožňuje záznam obrazu i zvuku, a navázali spolupráci o měření hluku s akreditovanou laboratoří,“ dodává Jan Štípek.

Zdroj: www.mudk.cz

 

Související články
S vyhláškou potírající hluk v neděli by souhlasilo celých 55 % respondentů
Hluk a obtěžování u baru Skála stále nevyřešeno! Místo je defakto neobyvatelné. Navíc vznikla petice proti snahám věc řešit.

 
Vaše komentáře
Děkujeme, 16.08.2017 15:19, Reagovat
Děkujeme.
Obávám se ale, že pomyslné "mávnutí kouzelným proutkem" se z řad hostů problematických zařízení konat nebude.

Byť si několik let nic jiného nepřejeme.

Petr Kallen
Jak to bylo., 16.08.2017 14:13, Reagovat
Dobrý den všem,
Moc děkuji panu Mudr.Hronešovi za přímé pojmenování skutečnosti.
Nepřejeme si poslední roky nic jiného než řešení. Vy jistě jako lékař dokážete ohodnotit, jaké dopady má absence spánku. A to, že fatální. Ale nechci, aby mne zde zase někdo napadal za přikrášlování, nadsazování nebo vrážení klínů mezi občany.
První záznam o projednávání problému hluku ( Skála) je k datu 1.2 2015 a to formou dopisu panu starostovi. Od té doby proběhlo nesčetně setkání, urgencí, dopis podepsaný starousedlíky i z okolí další provozovny, prosby směrem k pronajímateli i majiteli.,,, opravdu mnoho a mnoho jsme se snažili řešit cestou smírnou, domluvnou.
Na mnohé nám odpovězeno nebylo. Nebo se vše donekonečna odkládalo.

Přede 2 lety byla přislíbena kamera, ta se sice instalovala do vedlejší prodejny, ale vandalé ji zničili!
Strážníky městské policie jsme někdy volali i 3x za noc. Hlavně víkendy.
Na jejich adresu mohu říci, že přijedou opravdu do 10 minut, ale domluva zde již nic neřeší. Mladí opilí se vysmívají, uráží nás, ataky se ještě zostří po odjetí hlídky. Zastupitelé na MU i vedeni MP nás nabádali, abychom neváhali volat, že problémová provozovna může být za výjezdy sankcionována.(viz. novela zákona o přestupcích).
Když tedy nechceme omezovat vyhláškami, postihovat provozovatele za neukázněné lidi, tak proč neuplatní vedení města a policie sankce vůči rušitelům, které ji novela vymezuje?
Kdyby toto funkovalo, třeba by se problém již dávno vyřešil, nebo alespoň umírnil na snesitelnou úroveň.
Jsem pro společné řešení, přidejte tedy své návrhy a podněty.
Pokud ale nadále bude vůči nám bez zlepšení situace musíme a budeme se bránit.
Děkuji.

 
 
Přečteno 1121x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
30.05.2020 16:30 - 30.05.2020 17:00
Ježek Sonic (animovaný)
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici