Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Krimi

Týrání zvířat ve Vlčkovicích u Dvora Králové nad Labem. Ženě bylo odebráno 53 zanedbaných psů

Redakce / 21.06.2018, Vlčkovice v Podkrkonoší
Trutnovští kriminalisté v současné době prověřují podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat, ke kterému mělo dojít ve Vlčkovicích na Královédvorsku. Trestní oznámení přijali prostřednictvím Okresního státního zastupitelství v Trutnově od Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje.

Oznámení ze strany KVS bylo podáno na základě předchozího zjištění vážného porušení legislativy při provedené kontrole u chovatelky. 

Po vyhodnocení všech zjištění vydal následně soudce Okresního soudu v Trutnově souhlas k domovní prohlídce. Tuto policisté provedli v domě ženy ve středu 20. června ve spolupráci s KVS a odborem životního prostředí. Při prohlídce inspektoři veterinární správy odebrali 53 psů ve zbědovaném stavu. Odebrání zvířat proběhlo na podkladě rozhodnutí oprávněných osob Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem po předchozím návrhu KVS. Zvířata si následně převzali do péče chovatelé v rámci celé ČR.

Přesná míra zavinění a okolnosti případu jsou nyní předmětem dalšího šetření trutnovských kriminalistů. V dané věci nebyl dosud nikdo obviněn a tato je ve fázi prověřování. U přečinu týrání zvířat v takovém rozsahu pak zákon stanovuje hranici trestu odnětí svobody až na pět let.

prap. Lukáš Vincenc
21. června 2018, 15:36

foto: ČT severovýchod a Jitka Rykrová FB

FOTOGALERIE - Týrání zvířat ve Vlčkovicích u Dvora Králové nad Labem. Ženě bylo odebráno 53 zanedbaných psů

Související články
Podezření z týrání zvířat nakonec kriminalisté kvalifikovali jako zanedbání péče z nedbalosti
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2269x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí