Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Ženě, která týrala zvířata, hrozí až pětiletý žalář

Redakce / 23.01.2020, Dvůr Králové nad Labem
Šestatřicetiletá žena, která chovala zvířata v objektu bývalého kravína nedaleko Hostinné, si již převzala obvinění z přečinu týrání zvířat, když prokazatelně na začátku roku 2019 nezajistila zvířatům dostatečnou péči.
 

Již před rokem, v úterý 29. ledna 2019, přijali policisté oznámení o možném týrání zvířat ze strany chovatelky nedaleko obce Hostinné. Na jeho základě policisté provedli šetření v areálu bývalého kravína, který měla v pronájmu 35letá žena. Při kontrole s inspektory Krajské veterinární správy zjistili několik mrtvých hospodářských zvířat, která uhynula zřejmě v důsledku nedostatečné výživy. Na místě dále nalezli v podvyživeném stavu jednu kozu, tři prasata, husu a psa. O dalším osudu těchto zubožených zvířat rozhodli pracovníci Státní veterinární správy.
Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a případ nadále šetříme ve spolupráci se Státní veterinární správou. Zákon u zmíněného přečinu pamatuje až dvouletým trestem odnětí svobody.

Ve stejném období řešili policisté přečin zanedbání péče o zvířata u 46leté ženy ve Vlčkovicích, která se nestarala o psy a odmítala pomoc dotčených institucí.

Výsledky šetření

V lednových dnech roku 2020 policejní komisař postoupil spisový materiál státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby. Šestatřicetiletá žena si již převzala obvinění z přečinu týrání zvířat. 

Chovatelce je kladeno za vinu, že minimálně od listopadu 2018 do konce ledna loňského roku omezovala výživu zvířat a v objektu bývalého zemědělského družstva je chovala v nevhodných podmínkách. Zcela vědomě neměla zvířatům zajistit pravidelný přísun krmiva i vody a také vyhovující životní podmínky. Svým jednáním pak měla způsobit úhyn jedné krávy, jedné jalovice, dvou prasat, jedné kozy a čtyř kusů drůbeže. Podle výsledku pitvy došlo ke smrti zvířat následkem dehydratace a vyhladovění s následným akutním srdečním selháním. 

V důsledku špatného výživového stavu musela být ještě dodatečně poražena tři prasata.
Policejní komisař po vyhodnocení všech důkazních prostředků dospěl k závěru, že obviněná žena nijak nezabránila utrpení zvířat. Neučinila také žádné kroky k odvrácení fatálních následků a zavinila tím ve větším počtu jejich uhynutí. Vzhledem k těmto okolnostem byl proto případ překvalifikován na přečin týrání zvířat.

V případě odsouzení hrozí ženě až pětiletý trest odnětí svobody. Stíhána je na svobodě. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie ČR


 

Související články
Podezření z týrání zvířat nakonec kriminalisté kvalifikovali jako zanedbání péče z nedbalosti

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 328x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020