')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Zloděj elektrokola odešel ve Dvoře Králové s prázdnou

Muž zastoupil cyklistce cestu, ta své elektrokolo ubránila.

Redakce / 28.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
V těchto dnech policejní komisař obvinil 19letého muže ze spáchání zločinu loupež a zahájil proti němu trestní stíhání, neboť se snažil okrást ženu ve Dvoře Králové o elektrokolo, na kterém ve večerních hodinách jela.
 

Mladíkovi je kladeno za vinu, že v pátek 23. srpna 2019 krátce po jedenácté hodině večer zastoupil ve Dvoře Králové nad Labem cestu ženě, která projížděla kolem na elektrokole. Přinutil ji zpomalit, následně do ní měl strčit, až upadla na zem. Chtěl se zmocnit jejího kola, poškozená si však své kolo držela a s mužem se o něj měla přetahovat. Po několika minutách muž svého úmyslu zanechal a utekl z místa pryč. Dle zpráv policie záměr krádeže překazil řidič náhodně projíždějícího vozidla, který zastavil. Žena si z incidentu odnesla odřeniny a modřiny, své kolo ale ubránila.  

Kriminalisté na základě  vyhodnocení všech okolností události následujícího dne (24. 8.) zadrželi 19letého provinilce v místě jeho bydliště. Po provedení potřebných úkonů byl ze zadržení propuštěn a stíhán je dále na svobodě. Svým jednáním měl navíc způsobit škodu na poškození elektrokola. Ta je vyčíslena na téměř 5 tisíc korun.

V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie.cz

 

Související články
Policisté hledají 43letého muže z Trutnovska
Nenapravitelný recidivista ujížděl Miletínem a Rohoznicí na kradeném motocyklu
U Dachov byla ukradena metrová socha Panny Marie
V Hořicích se nekradou jen sochy, ale také mobilní kadibudky
Lupiči vlezli do stejného domu ve Dvoře Králové třikrát - vždy úspěšně. Tento týden je policisté chytili

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1493x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí