')
Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Zloděj elektrokola odešel ve Dvoře Králové s prázdnou

Muž zastoupil cyklistce cestu, ta své elektrokolo ubránila.

Redakce / 28.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
V těchto dnech policejní komisař obvinil 19letého muže ze spáchání zločinu loupež a zahájil proti němu trestní stíhání, neboť se snažil okrást ženu ve Dvoře Králové o elektrokolo, na kterém ve večerních hodinách jela.
 

Mladíkovi je kladeno za vinu, že v pátek 23. srpna 2019 krátce po jedenácté hodině večer zastoupil ve Dvoře Králové nad Labem cestu ženě, která projížděla kolem na elektrokole. Přinutil ji zpomalit, následně do ní měl strčit, až upadla na zem. Chtěl se zmocnit jejího kola, poškozená si však své kolo držela a s mužem se o něj měla přetahovat. Po několika minutách muž svého úmyslu zanechal a utekl z místa pryč. Dle zpráv policie záměr krádeže překazil řidič náhodně projíždějícího vozidla, který zastavil. Žena si z incidentu odnesla odřeniny a modřiny, své kolo ale ubránila.  

Kriminalisté na základě  vyhodnocení všech okolností události následujícího dne (24. 8.) zadrželi 19letého provinilce v místě jeho bydliště. Po provedení potřebných úkonů byl ze zadržení propuštěn a stíhán je dále na svobodě. Svým jednáním měl navíc způsobit škodu na poškození elektrokola. Ta je vyčíslena na téměř 5 tisíc korun.

V případě uznání viny a odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie.cz

 

Související články
Policisté hledají 43letého muže z Trutnovska
Nenapravitelný recidivista ujížděl Miletínem a Rohoznicí na kradeném motocyklu
U Dachov byla ukradena metrová socha Panny Marie
V Hořicích se nekradou jen sochy, ale také mobilní kadibudky
Lupiči vlezli do stejného domu ve Dvoře Králové třikrát - vždy úspěšně. Tento týden je policisté chytili
Zloděj s ukradeným autem ze Zlína ujížděl policistům i přes Dvůr Králové, dopadli ho za Hustířanama

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2002x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí