')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Kuks

Kuks po opravách v rekordních číslech

Kateřina Sekyrková, / 30.12.2015, Kuks
Hospitál Kuks si letos prohlédlo rekordních 139 tisíc návštěvníků. Barokní perla kraje láká zejména dobovou lékárnou, cyklem maleb Tanec smrti, či známými sochami Matyáše Bernarda Brauna. Zájem je i o nedaleký Braunův betlém. Pro objednané skupinové výpravy otevírá areál Kuksu i přes zimu.
 

Od jara se pro návštěvníky Kuksu otevře nová restaurace přímo vedle hospitálu, na kterou už všichni s napětím čekají. O jménu restaurace se stále vedou vášnivé debaty. Jejich výsledek přinesou první jarní dny, kdy budou finišovat přípravy na otevření. Další novinka se týká přímo hospitálu. V rámci rozsáhlé obnovy areálu se do zahrady navrátily bylinkové záhony a ovocný sad. Návrat k tradici vlastního pěstování představuje 144 nových bylinkových záhonů. Sušené bylinky, čaje a různé bylinné směsi bude nově možné pořídit v připravovaném bylinkářství, které turisté najdou na nádvoří v opraveném hospodářském křídle budovy. Pro rok 2016 je stejně jako letos připravené velké množství kulturních akcí. Například hned na začátek dubna je plánován běžecký závod Zkus maraton Kuks.

Do příští sezóny se Kuks probudí o Velikonocích - na Zelený čtvrtek 24. března. Kromě pondělí bude otevřen denně od 9 do 17 hodin včetně všech státních svátků až do konce října. Během letních prázdnin bude přístupný úplně každý den. 

Vstupné se příští rok nemění. Více na www.hospital-kuks.cz.

Autor: Martin Holek

 

Související články
Hospital Kuks regeneruje po náročné sezóně a představuje plány na nadcházející rok
Prohlídky hospitalu během zimy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 444x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí