Vyhledej
Královédvorsko > Kuks

Kuks po opravách v rekordních číslech

Kateřina Sekyrková, / 30.12.2015, Kuks
Hospitál Kuks si letos prohlédlo rekordních 139 tisíc návštěvníků. Barokní perla kraje láká zejména dobovou lékárnou, cyklem maleb Tanec smrti, či známými sochami Matyáše Bernarda Brauna. Zájem je i o nedaleký Braunův betlém. Pro objednané skupinové výpravy otevírá areál Kuksu i přes zimu.
 

Od jara se pro návštěvníky Kuksu otevře nová restaurace přímo vedle hospitálu, na kterou už všichni s napětím čekají. O jménu restaurace se stále vedou vášnivé debaty. Jejich výsledek přinesou první jarní dny, kdy budou finišovat přípravy na otevření. Další novinka se týká přímo hospitálu. V rámci rozsáhlé obnovy areálu se do zahrady navrátily bylinkové záhony a ovocný sad. Návrat k tradici vlastního pěstování představuje 144 nových bylinkových záhonů. Sušené bylinky, čaje a různé bylinné směsi bude nově možné pořídit v připravovaném bylinkářství, které turisté najdou na nádvoří v opraveném hospodářském křídle budovy. Pro rok 2016 je stejně jako letos připravené velké množství kulturních akcí. Například hned na začátek dubna je plánován běžecký závod Zkus maraton Kuks.

Do příští sezóny se Kuks probudí o Velikonocích - na Zelený čtvrtek 24. března. Kromě pondělí bude otevřen denně od 9 do 17 hodin včetně všech státních svátků až do konce října. Během letních prázdnin bude přístupný úplně každý den. 

Vstupné se příští rok nemění. Více na www.hospital-kuks.cz.

Autor: Martin Holek

 

Související články
Hospital Kuks regeneruje po náročné sezóně a představuje plány na nadcházející rok
Prohlídky hospitalu během zimy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 453x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí