Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Penzion Na Kopečku v Horní Brusnici je nominován v soutěži Svatební místo roku

Královédvorsko má opět šanci být slavné. Díky místnímu penzionu

Redakce / 24.10.2016, Horní Brusnice
Penzion Na Kopečku je bezpochyby jedním z nejhezčích v našem regionu. Okouzlující je už samotné místo „na kopečku“. Zeptali jsme se Žanety Šturmové, ženy majitele penzionu, co všechno museli udělat proto, aby se dostali do společnosti nejkrásnějších svatebních míst České republiky.
 

FOTOGALERIE - Penzion Na Kopečku v Horní Brusnici je nominován v soutěži Svatební místo roku

Jak dlouho už toto místo zvelebujete?

Můj manžel, brusnický rodák Milan Šturm, tento objekt koupil jakou ruinu před více než 13 lety. K tomuto místu jej poutaly vzpomínky na dědu, který byl velice silný a bujarý a právě sem tak často chodil. Představa byla jasná: trochu to tu opravit a uvést do provozu. Bohužel, zůstalo jen obvodové zdivo a genius loci. Rekonstrukce, na níž se podílela celá rodina, trvala více než deset let. Během této doby jsme se vzali, první svatební tabule tady byla ta naše a s příchodem dětí se i rozjasnilo, kterým směrem se budeme ubírat: penzion s rodinnou atmosférou zaměřený na rodiče a děti. Pořádání svateb a oslav přirozeně vyplynulo zájmem našich zákazníků. 

Co je tedy největší předností penzionu Na Kopečku?

Myslím, že to je celek. Snažíme se, aby každý detail do sebe zapadal. Moc mne baví aranžování prostředí, snažíme se to tu hýčkat, aby nám zde bylo dobře a útulno. A největší předností? Rozhlédněte se kolem. Žijeme na krásném kousku naší země. Každý pohled z okna je obraz. Pole, louky, lesy, čisté ovzduší a malebné roubenky. K penzionu patří rozlehlá zahrada s dětským přírodním hřištěm a bylinkovou zahrádkou. Samostatná dětská herna. Nikdo není nijak omezován - každý si najde ten svůj koutek. A uvnitř atmosféra pohody a dobré jídlo na talíři. To a osobní přístup, si myslím, že je rozhodující pro výběr naší restaurace na uspořádání jakékoliv oslavy či večírku. 

Již dříve jsme zaznamenal, že váš penzion funguje tady v Horní Brusnici i trochu jako kulturní centrum. Jaké akce zde pořádáte?

Napadlo nás, proč hezké prostory nevyužít i jinak. V prostorech dětské herny máme pravidelné kurzy břišního tance královédvorské tanečnice Kateřiny Khattya Krupkové. Pořádáme víkendové kurzy jógy, pilates, ženy o ženách. Rádi uspořádáme přednášku či koncert. Ve čtvrtek zde byla beseda novináře, spisovatele a scénáristy Daniela Polmana. 

Překvapilo mne, že otevřeno máte jen od pátku do neděle. To je záměr? 

Ano, přesně tak. Aby firma správně fungovala, je potřeba trvalé osobní nasazení a to nejde 7 dní v týdnu. Pro veřejnost máme tedy otevřeno od pátku do neděle. Ale právě uzavřené svatby, oslavy, setkání a firemní akce rádi samozřejmě uspořádáme i kdykoliv v týdnu. Stačí se jen objednat.

Zpět k soutěži Svatební místo roku. Máte velké ambice?

Jsme moc rádi, že nás naši hosté do soutěže nominovali, je ale jasné, že oproti velkým luxusním hotelům, hradům a zámkům jsou naše šance na vítězství omezené. Přeci jenom v minulých letech byli mezi prvními třeba zámek Štiřín, hotel Mlýn na Karlštejně, Loučeň či zámek Zbiroh. Každý hlas nás však ujistí, že to má smysl, že to úsilí, má širší rozměr. A požene naši touhu, být zas o trochu lepší …

A jak mají tedy vaši fanoušci hlasovat?

Na mobilu odešlete SMS s textem SVATEBNI 238 na číslo 9001110 (cena 1 SMS je 10 Kč) Hlasování je možné do 11. listopadu 2016. Pokud se nám podaří uspět, najdete náš penzion v nejlepších časopisech a na portálech věnovaných svatbám. Soutěž pořádá luxusní svatební magazín Marriage guide spolu se Svatebním Expem. A právě na Svatebním Expu v hotelu Crowne Plaza v Dejvicích proběhne vyhlášení výsledků.

Přejeme Vám, ať v soutěži prolomíte hradbu hotelů hradů a zámků :-)

Já za všechny v penzionu moc děkuji.
 

Související odkazy
Stránky penzionu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 7342x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí