')
Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Návrat čápů do nového hnízda v Žirči

Redakce, / 1.04.2017, Žireč
Kdo navštěvuje Barokní areál Žireč pravidelně, určitě si všiml, že uprostřed náměstí stával stožár s čapím hnízdem. Byla to zajímavá kuriozita nejen pro klienty Domova sv. Josefa, ale i pro návštěvníky areálu. Vzhledem k plánované rekonstrukci náměstí se však hnízdo muselo přesunout o pár metrů vedle. Azyl tak naši milí opeření přátelé našli v zahradě budovy sv. Kláry, kde je dostatečný klid a rozhled.
 

FOTOGALERIE - Návrat čápů do Žirče

Akce to byla vcelku náročná, jelikož se musel pomocí jeřábu vztyčit k nebesům nosný pilíř a pomocí plošiny se instalovalo pletené hnízdo. To vše probíhalo za nepříznivého studeného počasí, dříve než se čápi vrátí ze svých zimních stanovišť. V pátek 24. března 2017 proběhla kolaudace přesunutého hnízda a jako kdyby to naši opeřenci tušili, hned v pondělí se poprvé přiletěli podívat. Nejprve přiletěl jako předvoj pouze jeden a zdržel se půl hodiny. Druhý den už zůstal o něco déle a třetí den ráno byli v hnízdě hned tři čápi. Po krátkém, ale hlasitém klapání zobáky se zřejmě domluvili, že všichni tři se do hnízda nevejdou a tak se jeden z nich dobrovolně vzdálil. Chvilku na to proběhlo první páření a tak všichni doufáme, že co nevidět jich v hnízdě bude víc. 
Každopádně vás o našich čápátkách budeme informovat :-)

Tereza Ustohalová
Barokní areál Žireč
 

Související články
Jezuitský betlém je zpět v barokním areálu v Žirči. Ke zhlédnutí bude v létě v kočárovně
Zahájení sezóny Bylinkové zahrady Josefa Kamela (1. dubna 2017 9:00-12:00 hod.)
Seminář "Tvoříme si vlastní zahradu" v barokním areálu Žireč (30. září)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 947x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí