Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Jan Sobotka

Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka vyzývá! Buďme tolerantní k chatařům a chalupářům

Redakce / 28.03.2020, Vrchlabsko a Jilemnicko
S koronavirem se musíme naučit žít. Bude tady s námi asi pořád. Zřejmě se bude ve vlnách vracet a až na něj budeme odolní, přestane nám vadit. Současnou karanténou získáme čas, aby nezkolabovalo zdravotnictví, a věřím, že se najde účinný způsob léčby těch nejvážnějších případů.

V brzké době se musíme vrátit k normálnímu způsobu života, jinak to ekonomicky nezvládneme. Proto je v této těžké chvíli dobré si uvědomit, že musíme zůstat nad věcí. Koronavirus - nerovná se smrt.  Já osobně se nemoci nebojím, bojím se naší hysterie a lynčování těch, kteří onemocní. K tomu nesmí dojít. Nemyslím si proto, že by bylo správné, aby všichni jmenovitě věděli o všech konkrétně nemocných, které nákaza potkala.

Historie už nás přesvědčila, že kritická doba nás umí rozdělit. V současnosti začíná, z důvodu přísných regulačních opatření vedoucích ke zpomalení pandemie, jaksi přituhovat. Nechci se pasovat do role moralisty, přesto mi nedá, abych se veřejně nevyjádřil k začínající společenské situaci. V podtextu mi bohužel připomíná neblahé společné jmenovatele totalitních režimů, které chtíc nechtíc přivedly některé jednotlivce na „scestí“. Nejdříve se začali především hodně bát, a na to konto udávat a zaprodávat se.

Proto prosím, zůstaňme nad věcí, držme pospolu!

Není správné podporovat veřejné "půtky" mezi trvale žijícími obyvateli a majiteli, kteří v současné době přechodně bydlí ve svých nemovitostech a chodí po horách sami nebo se svými dětmi. Neposílejme je v tento čas domů. 

V létě je zase budeme lákat zpět do hor, aby zachránili náš průmysl cestovního ruchu. Vždyť právě především na českých lidech je náš turismus založen. A jak se pravděpodobně, a doufám, že brzy ukáže, tak zase jenom Češi sami sobě mohou podnikatelům v nejvyšších českých horách pomoci. Jak? Opakovaně přijedou do Krkonoš.

Vážení, stávající situace je o vzájemné toleranci všech, o dodržování opatření, a především ať je bez hysterie, která pravděpodobně maličko začíná…

Jan Sobotka, senátor, starosta Vrchlabí, předseda Svazku Krkonoše

zdroj: FB pana senátora

Související články
V Trutnově se bude také testovat koronavirus, ale až od 23. března 2020. Čeká se na materiál
Na obecním úřadě v Borovničce šije starostka s paní účetní roušky pro občany obce
Nejen obchody, ale i pošta bude od 10 do 12 h určena jen seniorům. Zároveň mění otvírací dobu
Nepište a nevolejte starostovi, aby vám řekl, kdo to je, kde to je!
Páteční hlášení starosty města
Největší nárůst počtu nakažených má z našeho kraje za posledních 24 hodin okres Náchod
Vaše komentáře

Přečteno 982x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby
14.06.2024 20:00 - 16.06.2024 02:00
MTBO Ztracené kobylky