Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Romana Bašová

Iva Pelíšková navržena na Cenu města

Redakce / 4.05.2023, Dvůr Králové nad Labem
V posledním roce bylo více slyšet o královédvorském kočičím útulku, a to zejména díky výpovědi fungujícímu útulku ze současných městských prostor a úpornému hledání nových.


Kdo za činností útulku stojí? 

Aktivity zde již více než 10 let zastřešuje Iva Pelíšková. Doslova pod rukama jí prošlo celkem 421 koček, z nichž 287 našla nový domov. Některé kočky jsou nesocializované, staré nebo nemocné: u ní našly pomoc v podobě trvalého azylu.

Svojí dobrovolnickou prací dělá paní Pelíšková pro nás všechny tak trochu neviditelnou službu: dlouhodobě řeší snižování populace divokých koček ve městě i regionu. Nejenže většina koček našla díky ní nový domov, ale dočkala se také adekvátní zdravotní péče a případně i kastrace. Město si tak díky dobrovolné činnosti občana plní své zákonné povinnosti v souladu se zákonem. S městem paní Pelíšková oficiálně spolupracuje od roku 2016 jako členka statutárního orgánu spolku Další šance, z.s, který má s městem uzavřenou smlouvu o spolupráci. 

Organizace Další šance, z. s. patří mezi vybrané útulky, které mají tu čest účastnit se celostátních projektů jako je Kočičí přání, Běhejme s útulky, podpora regionů ČEZ nebo Lush Charity Pot. 

Iva Pelíšková aktivně spolupracuje s Ligou na ochranu zvířat a je autorkou mnoha článků do Planety zvířat. 

Navhrnout paní Pelíškovou na Cenu města za její dlouhodobý přínos městu jsme chtěli již dříve, ale až letos s nominací souhlasí. 

Romana Bašová

Související články
Útulek, kde každá kočka má své jméno i budoucnost
Kočičí útulek ve Dvoře Králové bojuje o podporu. Hlasujte pro něj
Útulek pro kočky ve Dvoře Králové hledá nové zázemí, z městského prostoru musí pryč
Výzva SOS k hledání prostor pro kočičí útulek (únor 2023)
Vaše komentáře

Přečteno 535x
 
25.09.2023 - Od 2. října do 15. listopadu dojde k výluce traťové koleje v úseku Teplice nad Metují - Janovice u Trutnova - Trutnov. Bude zde zavedena náhradní autobusová doprava.
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí