Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Dana Bohutínská

O náměstí a jiných věcech

Redakce / 4.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
Při letních večerních procházkách naším městem jste si mohli všimnout, že polovina zemních svítidel na náměstí TGM již nesvítí. Vyměnit ani opravit (po osmi letech fungování!) nejdou. Důvodem je nedostatečná péče o ně.
 
Při převzetí zrekonstruovaného náměstí dostaly technické služby manuál, jak se o světla starat. Nikdo se jim nevěnoval, a tak nezbývá, než celé osvětlení vykopat a nahradit novým. Jaký to bude zásah do našeho rozpočtu je asi jasné. Stejné je to i u patek stojacích lamp, které se musí pravidelně ošetřovat po častých návštěvách našich pejsků. Tato údržba je v jiných městech zcela běžná.
Naprosto mě šokovalo, když jsem za horkého letního dne viděla sedět dva seniory na schodech jednoho z krámků na náměstí, přestože lavičky byly prázdné! Ano, seděli tam proto, že na celém náměstí není ani kousek stinné plochy. To, že se nám rozrostou koruny stromů zde vysazených, ale nemůžeme očekávat. Jenom vloni jich pro nedostatečnou péči osm uschlo, takže se musely vyměnit za nové. Chtěla bych prosadit alespoň část náměstí zastínit vhodnou markýzou. Náměstí by mělo sloužit k odpočinku a setkávání. Pokud zde k tomu nejsou podmínky, nikdo se na něm nebude zbytečně zdržovat.
Vhodných prostor k posezení na lavičce je ve městě pomálu. Cesta k nemocnici je dlouhá, táhne se do kopce. Před dvěma lety jsem na panu starostovi chtěla, aby byla na křižovatce Nedbalova ( „ u traktorky“) umístěna lavička. Bylo mi sděleno, že jakmile projde křižovatka rekonstrukcí, lavičky se tam dají. Křižovatka se kolaudovala vloni v listopadu, lavička dodnes žádná!
Na koupališti máme nové sociální zařízení. Výše ceny této budovy se stala velkým terčem kritiky, další výdaje nás čekají za teplou vodu ve sprchách. Tu ohřívají dva elektrické bojlery. Bylo navrhováno, aby byly sprchy opatřeny spořícími bateriemi, jak je dnes už zcela běžné. Protože je ale jejich případná oprava složitá, tak si provozovatel, kterým jsou technické služby, prosadil obyčejné pákové baterie. Myslím, že na fakturu za elektřinu se můžeme všichni těšit.
Chuť a vůle vedení města něco změnit či zlepšit není žádná.

Dana Bohutínská 
zastupitelka a předsedkyně MS ODS
Foto: redakce
 

 

 
Vaše komentáře
Tomáš L., 8.09.2020 09:58, Reagovat
Zajímalo by mě, kdo za takové mrhání prostředky daňových poplatníků, bude nést zodpovědnost. Ta výměna světel na náměstí půjde pomalu do statisíců + 8 suchých stromů, kdy každý má cenu většinou kolem 5 tis. Kč. Ideálně zařadit takový bod na jednání zastupitelstva, ať se k tomu pan Horská z TSm postaví. Případně zařadí odvolání ředitele technických služeb na jednání zastupitelstva. Vždyť ten minulý byl odvolán kvůli malichernosti. A teďka se utrácí takovéhle sumy, které by se daly použít na jiných místech.
Novak karel, 4.09.2020 21:45, Reagovat
Souhlasime.S tím náměstím to je pravda.Kde jsou ty pěkně lampy co tam byly,co ty lavičky,ty jsou asi u někoho na zahradě.To same dlažební kostky.Tyhle jsou na míchané,ne ty původní.Jeďte se podívat do Trutnova,to je starodávné náměstí,krásné.
 
 
Přečteno 884x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)
26.09.2020 - 25.10.2020
Severské fragmenty (výstava)