Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Diskuze

Jezděte po městě autobusem! Nyní je to ZDARMA! Čtěte pozorně!

Redakce, / 4.03.2011
Chcete ušetřit? Nakupovat se slevou? Pomoci uvolnit situaci s parkováním ve městě? Jezděte autobusem! Máme pro vás soutěž, jejímž cílem je rozšířit řady lidí, kteří pro cesty po městě budou využívat autobusy a to jak MHD (městská hromadná doprava), tak příměstské linky, které v mnoha směrech MHD zastupují.
 

FOTOGALERIE - Jezděte po městě autobusem! Nyní je to ZDARMA! Čtěte pozorně!

Jak soutěžit? Převelice jednoduše!
O víkendu si udělejte první jarní procházku na autobusovou zastávku, které je nejblíže vašemu domovu a napište si, jak se přesně tato zastávka jmenuje, jak se jmenuje cílová zastávka a čísla projíždějících linek, poté si jízdní řády zde nalepené prostudujte a vyberte si autobus, který vás v pondělí ráno odveze nejblíže k vaší práci, škole, či nákupu. Je dobré se dívat nejen na MHD, kde můžete mít na první pohled pocit, že je hlavně odpoledne k ničemu. Dívejte se i na autobusy, které jedou třeba z Trutnova, Hostinného, Hořic, atp. Tyto autobusy většinou trasy MHD kopírují a doplňují se spolu v časech.
Proč je potřeba znát názvy zastávek? Protože chcete-li najít svůj spoj na internetu, tak se bez znalosti názvů zastávek neobejdete. O tom bude další článeček příští týden.

Jízdenku(y) ze svých cest NEVYHAZUJTE, ale pečlivě uložte, protože se vám budou hodit! Jak?

1. hned ten den, nebo den následující je ukažte u partnerů akce a získejte na ně IHNED slevu 5-10%, což znamená, že již při nákupu za pouhých 80 Kč (sleva 10%), nebo 160 Kč (sleva 5%) se vám cena jízdenky v plné výši vrátí a vy jste jeli ZADARMO! Seznam partnerů najdete zde: http://www.kralovedvorsko.cz/cs/diskuze/akce-autobus-kde-ziskate-slevy-n...

2. Jízdenky si uschovejte a až jich budete mít 5 kusů , stavte se v Městském informačním centru na náměstí, nebo v Copycentru u Šindelářské věže a vyplňte tam soutěžní kupon. Ten na místě vhodíte do bedny, ze které se bude na Majálesu na začátku května losovat spousta výherců zajímavých cen - permanentky na MHD, vstupenky do divadla, mikrovlnka a další. Až ceny zkompletujeme, najdete o nich zde zvláštní článek.

Doufám, že stejně jako já zjistíte, že cesty autobusem mají jisté kouzlo. Sice cesta trvá oproti autu o něco déle, ale nehledáte kde zaparkovat, nepálíte litry benzínu, či nafty, můžete si zdřímnout a každý den nachodíte alespoň pár desítek, či stovek metrů, což jistě ocení vaše srdíčko. V autobuse máte také klid na čtení novin, či vyřizování e-mailů v mobilu. Tento článeček koneckonců píšu v telefonu na cestě autobusem a vlakem do práce :-)

Akci jsme pro vás připravili za podpory města Dvůr Králové nad Labem, společnosti OSNADO (dopravní podnik) a řady podnikatelů z centra města, kteří poskytují držitelům jízdenek slevy. Plakáty na akci vytiskla tiskárna ARPA. Všem za podporu děkujeme a věříme, že se řady cestujících rozrostou o nové, či se vrátí lidé, kteří už roky autobusem nejeli.

Podrobné podmínky soutěže jsme pro vás dořešili na presentaci nízkopodlažního autobusu (viz foto), který byl městu na několik týdnů zapůjčen k testování. Bohužel vyhlídky na jeho zakoupení nejsou růžové (cena).

Jaké články vás ještě ohledně akce čekají?
- Jak najít správnou linku a autobus na internetu? Článek je zde: http://www.kralovedvorsko.cz/cs/diskuze/jak-funguji-autobusy-ve-dvore-kr...
- Podrobný seznam a představení partnerů, kteří nabídli slevy. Článek je zde:
http://www.kralovedvorsko.cz/cs/diskuze/akce-autobus-kde-ziskate-slevy-n...
- Seznam cen, o které se bude losovat. http://www.kralovedvorsko.cz/cs/diskuze/vyhrajte-autobusovou-zastavku

A doufáme i v širokou diskusi pod těmito články na téma vedení linek MHD, jízdní řády, autobusy, chování řidičů a podobně. Určitě je hodně o čem debatovat.

 

 

 
Vaše komentáře
Akci chválím! VelmiSenusret, 10.03.2011 00:01, Reagovat
Akci chválím! Velmi sympatická snaha podpořit zájem o MHD ve Dvoře. Jen tak dál.
Já bych uvítalVisitor, 10.03.2011 00:00, Reagovat
Já bych uvítal cyklostezky, páč jezdím převážně na kole a to téměř za každého počasí.

Ale rozhodně toto je dobrý nápad.
No jo, aby se tady ve DvořeVisitor, 7.03.2011 00:05, Reagovat
No jo, aby se tady ve Dvoře konečně nenašel chytrák, kterej umí do všeho jen rejpat, že jo. Přilož ruku k dílu kámo a pak tady házej patky.
autobusem do centraVisitor, 7.03.2011 00:04, Reagovat
zitra si jedu do bazaru pro zachovalý autobus a pozítří už budu jezdit po městě autobusem.jenom nevím jak to udělat s parkováním.asi to zkusím u kauflandu.doufám že tím neohrozím celkovou situaci s parkovámím v našem krásném kocourkově.
Jo, tak to si mě uklidnil,Sokolík, 7.03.2011 00:03, Reagovat
Jo, tak to si mě uklidnil, aspoň že humor nám ještě zůstává:-)
TO JE JENOM POKUS OVisitor, 7.03.2011 00:02, Reagovat
TO JE JENOM POKUS O VTIP.NEBER SE TAK VÁŽNĚ SOKOLÍKU.VŽDYT TA PŘEDSTAVA

ŽE BY VŠICHNI JEZDILI PO MĚSTĚ AUTOBUSAMA MÍSTO AUT JE DOCELA ZAJÍMAVÁ.

PŘEDSTAV SI JAK BY TŘEBA DÁVALI POLICAJTI NA AUTOBUSY BOTIČKY.
 
 
Přečteno 46x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici
27.06.2020 20:00 - 27.06.2020 03:00
Pátý Náš Taneční Ples (Svatojánský)