Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Bém

Přetlačovaná o Polyfunkční dům

Redakce / 1.03.2017, Dvůr Králové nad Labem
Paní místostarostka Mgr. Jiřičková si usmyslela, že nechá pro město postavit nový polyfunkční dům pro komunitní centrum. A to na tom nejhorším možném místě, na malém plácku vedle Městského muzea.
 

Veřejného projednání tohoto záměru se dne 20.1.2017 zúčastnilo asi 20 spoluobčanů, z toho šest zastupitelů města. Pouze paní místostarostka se snažila obhájit záměr postavit třípatrový dům na tomto místě.  Nikdo nechápal nešťastné umístění stavby. Z obsáhlé a místy i odborné diskuze vzešel společný závěr : na navrhovaném místě se špatným přístupem i pro pěší nestavět. S parkováním pro návštěvníky je uvažováno na parkovišti u Šindelářské věže. Nové by se mělo vybudovat naproti Oční škole, bohužel s malou kapacitou a s velmi špatným přístupem pro pěší do lokality muzea. Další argumenty proti stavbě jsou zhoršený komfort bydlení v sousedních domech,  drahé založení stavby domu, komplikace s vykoupením potřebných pozemků pro stavbu a hlavně pro přístupovou komunikaci. Ba naopak panovala vzájemná shoda s umístěním komunitního centra do nemovitostí ve vlastnictví města ,které čekají na rekonstrukci. Např. čp.2 vedle staré radnice nebo čp.40 (současná prodejna fi SEEL) obě na náměstí T.G.M. s  výbornou dostupností a s možností parkování. Popřípadě jiná vhodná nemovitost s dobrou dopravní dostupností. Podotýkám, že jak na novou stavbu, tak na případnou rekonstrukci starších budov se můžou čerpat peníze ze stejného dotačního zdroje. Ptali jsme se proč bude město za 35 mil. Kč stavět nový dům, když z předložené důvodové zprávy je zřejmé, že teprve vlastně hledáme jeho náplň a plné využití.

Proč je název článku  „Přetlačovaná “? Na prosincovém jednání zastupitelstva města jsme spolu s dalšími zastupitely navrhovali vyjmutí částky 750 tis. Kč z výdajové části rozpočtu určené na projektovou dokumentaci pro tento dům, do doby než budou zastupitelé podrobně seznámeni s důvodem stavby. Nikdy v minulosti se nestalo, že by zastupitelé byli bez diskuze postaveni před hotovou věc. Bohužel jsme byli „přetlačeni“ - přehlasováni vládnoucí koalicí našeho města. Staré budovy nám za chvíli spadnou na hlavu. Hlavně že budeme mít novou stavbu a k tomu nesmyslně umístěnou.

Chce se mně zvolat: dost již bylo nesmyslných studií, dost již plýtvání penězi města. Zastupitelé vezměte zdravý selský rozum do hrsti a zastavte nesmyslné plány některých jedinců.

Jan Bém zastupitel (ODS)

 

Související články
Veřejné projednávání - komunitní centrum v areálu městského muzea
Předběžné stanovisko k záměru realizace Komunitního centra v areálu městského muzea
Bude stát v areálu městského muzea komunitní centrum? Veřejné projednávání zpochybnilo umístění i cenu projektu

 
Vaše komentáře
zdravý rozumDušan Kubica, 2.03.2017 14:03, Reagovat
Věřím, že veřejná diskuse otevřela vedení města oči a nakonec tu zvítězí ten zdravý selský rozum. Pro další rozvoj komunitních služeb se využijí stávající objekty ve vlastnictví města – na náměstí čp. 2 nebo 40, případně Městská knihovna Slavoj.
 
 
Přečteno 532x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí