Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Tiskovou mluvčí našeho města Mirku Kameníkovou navrhneme na některou z oborových cen

Redakce / 29.04.2020, Královédvorsko
Myslíme to vážně, protože je vážně dobrá! Za níže uvedený text od ní sice zcela určitě dostanu smetákem po hlavě, protože jsem se fakt nezeptal, zda to smím zveřejnit, natož abych to s ní konzultoval, ale někdy něco člověk zkrátka musí udělat :-)
 
Dnešní ráno na městském úřadě ve Dvoře Králové si představuji asi nějak takhle:

... Volaj lidi kvůli školkám a školám! Je potřeba jim něco říct.

... Ale co? Vláda všechno mění a vy sami jste se k ničemu nerozhoupali. Takže není co jim říct. 

... Ale lidi volaj a chtěj něco vědět! Musíš něco napsat!

... Ale fakt není co! 

... Ty to dokážeš, jsi přeci profesionál! A navíc ti to tak nějak jakože asi vlastně nařizujeme... Prosím prosím napiš něco.

... Tak dobrá! Máte to mít 


Tisková zpráva

Jedná se o opětovném otevření základních a mateřských škol ve Dvoře Králové nad Labem

Mateřské a základní školy, které zřizuje město Dvůr Králové nad Labem (tedy MŠ Drtinova a MŠ Elišky Krásnohorské včetně jejich odloučených pracovišť, ZŠ Schulzovy sady, ZŠ Podharť, ZŠ Strž a ZŠ 5. května) zůstávají sice stále uzavřené, během následujících týdnů by se však situace měla změnit. Na základě oznámení vlády by se mohli 25. května vrátit do školních lavic žáci prvního stupně základních škol.

„V současné chvíli čekáme na podrobnější pokyny Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, podle kterých budeme postupovat. Nemělo by se totiž jednat o klasickou povinnou školní docházku, ale o dobrovolné vzdělávání v dětských skupinách o maximálním počtu 15 žáků,“vysvětluje místostarostka města Dvůr Králové nad Labem Alexandra Jiřičková. ¨

V souvislosti s tím je nezbytné, aby měly školy k dispozici dostatek dezinfekce a ochranných pomůcek. „Pro redukovaný provoz se nám je podařilo zajistit již dříve. Nyní mapujeme aktuální potřebu a jsme připraveni v dodávkách pokračovat. Budeme se zabývat i otázkou fungování školních jídelen a dodržování příslušných hygienických opatření, protože pro žáky by bylo dobré zajistit obědy,“ podotýká místostarostka a pokračuje: „Důležité jsou také otázky kolem již probíhající výuky. Ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a MAS Královédvorsko řešíme možnosti využití online nástrojů pro výuku, prostřednictvím videokonferencí se sdílejí zkušenosti z jednotlivých škol.“ 

Souběžně s otevřením základních škol město Dvůr Králové nad Labem připravuje také znovuotevření školek. „Ministerstvo školství slíbilo, že vydá manuál, v němž bude popsáno, za jakých okolností a podmínek bude možné mateřské školy provozovat. Prvním krokem bude zmapování zájmu rodičů, zda by otevření školek přivítali,“ říká Alexandra Jiřičková. 

Město Dvůr Králové nad Labem již během března vyčlenilo dvě školská pracoviště, v nichž je zajištěna péče pro děti od 3 do 10 let, jejichž rodiči jsou zdravotníci, hasiči, policisté, pracovníci sociálních služeb a dalších zaměstnání, která určila vláda. 

Pravidelně se také konají schůzky s ředitelkami a řediteli jednotlivých mateřských a základních škol. „Nechceme nic uspěchat nebo podcenit. Chceme vše pečlivě promyslet, aby pracoviště byla bezpečná jak pro žáky, tak pro učitele a také pro nepedagogický personál. Vycházet při tom můžeme z praktických zkušeností školských zařízení, která ve městě fungují právě na základě vládního rozhodnutí,“ upřesňuje místostarostka Alexandra Jiřičková a dodává: „O zajištění způsobu vzdělávání budeme rodiče i veřejnost informovat.“ 

Miroslava KameníkováJan Holan
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 608x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020