Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

TOP 09 - spousta balastu

Redakce / 7.10.2010, Dvůr Králové nad Labem
Čtěte pozorně: "Kultura je určující součástí naší národní identity, proto budeme popularizovat kulturní dědictví našeho regionu a všestranně podporovat propagaci tradičních hodnot rozvoje společnosti v oblasti kultury". Tak copak jste se dozvěděli důležitého pro nadcházející volby? NIC? Já taky nic. No a jejich volební program je takových klišé a blábolů "zaplněn po okraj".
 

Po prvním přečtení ( http://www.top09dvurkralove.cz/volebni-program/ ) si řeknete. To jsou ale chytří lidé. Všemu rozumí, na nic nezapomněli! Když se to ale čte po druhé a po třetí, tak nad hladinu vyplouvají vyložený banality, které snad nemají v programu nové drsné pravicové strany co dělat. Program mi přijde jako opsaná skripta střední školy pro komunální politiky, doplněná spoustou dalších slov, aby to vypadlo vědecky a bylo více stránek. Bohužel tam tak zapadnou i nějaké ty nové a rozumné věcí, které tato parta nadšených a většinou mladých lidí má - prostě je nemáte šanci najít. Já se aspoň pokusím, nejdřív ale pár příkladů banalit:

> pokračovat v podpoře třídění komunálního odpadu a zvýhodnit občany třídící komunální odpad. Jak? Proč? Kontejnery na třídění už po městě jsou. Kdo chce třídit, třídí, kdo nechce, ten nezačne, ani když mu dáte obrázek s veverkou.

> informovat veřejnost – akce „Nebojme se našich stromů“ – besedy, články a jiná propagace. Bojím se bojím :-) Ano vím, že jsem to vytrhl z kontextu "rubriky", ale to je fuk.

> motivovat občany k využití ekologického vytápění. Jak? Už tu byla podpora elektrického topení, podpora plynu. Výsledek? Spousta lidí investovala do elektrických kamen, načež se zvedla cena "podporovaného topiva" a lidi ze sklepa zase vytáhli staré uhláky. Tento bod nepatří do programu pravicové strany.

> Umíme turistům dostatečně poděkovat za návštěvu? Instalace oboustranných cedulí „Vítá Vás město…“ či „Děkujeme Vám za návštěvu…“ na všech výpadových komunikacích.
Ano turistům u nás přesně toto schází. Potom už tu bude turistův ráj :-/

> ve všech základních školách zřizovaných městem usilovat o vytvoření zázemí typu „školních kluboven“ pro starší žáky, aby netrávili svůj volný čas „na ulici“. A co takhle spíše podpořit (a ne propagovat!!) Jedničku? Sokol? TJ? Hasiče? A tedy sportovní a další aktivity, které bude s dětmi provozovat nadšený člověk a ne unuděná učitelka, nebo družinářka na přesčase!. Abyste se do banalit nezabanalitovali!

> výchova k tradičnímu pojetí odpovědnosti jednotlivce, rodiny a společnosti, sociální a mezigenerační soudržnost – hledání cest k akcentaci těchto okruhů ve vzdělávacích zařízeních zřizovaných městem.

Ano, přesně tak! TOP 09 v našem městě bude: hledat cesty k akcentaci, iniciovat, posilovat úlohu, podporovat, dbát a tak podobně. Neumím si ale dost dobře představit, co tedy budou na radnici DĚLAT! A to jsem se chystal je volit - No nevím.

Na začátku jsem sliboval i pozitivní věci. Jsou tam, ale já už je hledat nebudu, jdu spát, protože luštění tohoto programu mne pěkně unavilo.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 15x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí