Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Jan Holan

TOP 09 - spousta balastu

Redakce / 7.10.2010, Dvůr Králové nad Labem
Čtěte pozorně: "Kultura je určující součástí naší národní identity, proto budeme popularizovat kulturní dědictví našeho regionu a všestranně podporovat propagaci tradičních hodnot rozvoje společnosti v oblasti kultury". Tak copak jste se dozvěděli důležitého pro nadcházející volby? NIC? Já taky nic. No a jejich volební program je takových klišé a blábolů "zaplněn po okraj".

Po prvním přečtení ( http://www.top09dvurkralove.cz/volebni-program/ ) si řeknete. To jsou ale chytří lidé. Všemu rozumí, na nic nezapomněli! Když se to ale čte po druhé a po třetí, tak nad hladinu vyplouvají vyložený banality, které snad nemají v programu nové drsné pravicové strany co dělat. Program mi přijde jako opsaná skripta střední školy pro komunální politiky, doplněná spoustou dalších slov, aby to vypadlo vědecky a bylo více stránek. Bohužel tam tak zapadnou i nějaké ty nové a rozumné věcí, které tato parta nadšených a většinou mladých lidí má - prostě je nemáte šanci najít. Já se aspoň pokusím, nejdřív ale pár příkladů banalit:

> pokračovat v podpoře třídění komunálního odpadu a zvýhodnit občany třídící komunální odpad. Jak? Proč? Kontejnery na třídění už po městě jsou. Kdo chce třídit, třídí, kdo nechce, ten nezačne, ani když mu dáte obrázek s veverkou.

> informovat veřejnost – akce „Nebojme se našich stromů“ – besedy, články a jiná propagace. Bojím se bojím :-) Ano vím, že jsem to vytrhl z kontextu "rubriky", ale to je fuk.

> motivovat občany k využití ekologického vytápění. Jak? Už tu byla podpora elektrického topení, podpora plynu. Výsledek? Spousta lidí investovala do elektrických kamen, načež se zvedla cena "podporovaného topiva" a lidi ze sklepa zase vytáhli staré uhláky. Tento bod nepatří do programu pravicové strany.

> Umíme turistům dostatečně poděkovat za návštěvu? Instalace oboustranných cedulí „Vítá Vás město…“ či „Děkujeme Vám za návštěvu…“ na všech výpadových komunikacích.
Ano turistům u nás přesně toto schází. Potom už tu bude turistův ráj :-/

> ve všech základních školách zřizovaných městem usilovat o vytvoření zázemí typu „školních kluboven“ pro starší žáky, aby netrávili svůj volný čas „na ulici“. A co takhle spíše podpořit (a ne propagovat!!) Jedničku? Sokol? TJ? Hasiče? A tedy sportovní a další aktivity, které bude s dětmi provozovat nadšený člověk a ne unuděná učitelka, nebo družinářka na přesčase!. Abyste se do banalit nezabanalitovali!

> výchova k tradičnímu pojetí odpovědnosti jednotlivce, rodiny a společnosti, sociální a mezigenerační soudržnost – hledání cest k akcentaci těchto okruhů ve vzdělávacích zařízeních zřizovaných městem.

Ano, přesně tak! TOP 09 v našem městě bude: hledat cesty k akcentaci, iniciovat, posilovat úlohu, podporovat, dbát a tak podobně. Neumím si ale dost dobře představit, co tedy budou na radnici DĚLAT! A to jsem se chystal je volit - No nevím.

Na začátku jsem sliboval i pozitivní věci. Jsou tam, ale já už je hledat nebudu, jdu spát, protože luštění tohoto programu mne pěkně unavilo.

 
Vaše komentáře

Přečteno 44x
 
24.01.2024 - Odbor dopravně-správní se v Trutnově stěhuje do nových prostor: Horská 52, bývalá budova Texlenu, 4. patro.
05.01.2024 - V okolí Braunova Betléma na území Hřibojed proběhne v sobotu 6. ledna 2024 od 9 do 13 hodin honitba. Prosím počítejte s omezeným vstupem na toto území.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
16.02.2024 - 17.03.2024
VÝSTAVA MODELŮ
29.02.2024 13:00 - 29.02.2024 15:30
Workshop - praktická ukázka malování na sklo
29.02.2024 15:45 - 29.02.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi