Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jiří Hlavatý

Plnění úkolů Senátora - Jiří Hlavatý hodnotí 2 roky své senátorské práce

Redakce / 27.10.2016, Královédvorsko
Neměl jsem před dvěma roky jednoduché rozhodování, zda kandidovat, ale cítil jsem velkou podporu před volbami a získané hlasy ve volbách, hlavně v našem městě, to potvrdily. Získané hlasy pro mě byly a stále jsou zavazující. Začal jsem tím, že se podařilo zarazit záměr kraje snížit o dvě třídy, tedy o 60 dětí, naše gymnázium. Nenechal mě chladným pokus ponechat dvorskou nemocnici svému osudu a i když nás čeká ještě hodně náročného jednání, nesmíme úsilí o nové operační sály vzdát.
 

Poslední dny pozdního léta  jsem zažil při příjezdu do Dvora Králové po nové silnici od Choustníkova Hradiště nezvykle příjemný pocit občana, který se do svého města "vrací rád"! Za uběhlých dlouhých let mého dospělého vnímání života, je to vlastně  poprvé, kdy se v autě spokojeně usmívám a potvrzuji si zásadu " že bez tvrdé cílevědomé práce se prostě úspěšného cíle nedosáhne! " Promítám si 2 roky přesvědčování hejtmana, ředitele SUSKY, kdy jsem je vozil po krizových vymlácených silnicích ve Dvoře a jeho okolí. Následovaly desítky někdy vyhrocených hodin jednání a argumentací. Jsem rád, že se moje role senátora zhodnotila ve prospěch nás obyvatel města. Ano, zajistit rekonstrukce krajských silnic jsem si vzal na starost a jsou mojí prioritou. Začali jsme od přehrady, máme hotový větší úsek do Lipnice a silnici z Choustníkova Hradiště. Dokončuje se nábřeží, příští rok začneme rekonstrukcí Heydukovy ulice a zbývající úsek u Lipnice. V plánu je dokončení komunikace od Vorlecha směrem do města a samozřejmě je nutná i rekonstrukce od Kocbeře.

Na e-maily typu "který debil rozhodl o rekonstrukcích silnic a ještě všech najednou" odpovídám: "já" a vysvětluji, že nebylo jiné volby než teď nebo nikdy. Dobře si uvědomuji způsobené komplikace v dopravě a beznaděj či deprese, kdy se nedělalo a stavby stály. To nejhorší máme za sebou. Co mi dělá starosti, jsou však silnice v majetku města a chodníky. S vedením města o této její povinnosti mluvím neustále téměř dva roky. Naivně jsem si myslel, že město bude stačit tempu kraje, ale to se však neděje. Mluvit stále dokola “ že něco nejde a proč to nejde, nepatří do slovníků veřejných činitelů. Souhlasím, že je to cesta pro vytrvalce, cesta zápasů, ale bez zápasů není vítězství a bez nich se nedočkáme nových chodníků a silnic. Aktivní starosta s neustálou snahou všechno vylepšovat, je pro obyvatele města důležitější než prezident.

Jiří Hlavatý

Foto: Láďa Válek - Z ptačího pohledu 

FOTOGALERIE - Opravy komunikací ve Dvoře Králové nad Labem a okolí

 

Související články
Ve Dvoře Králové rostou nové výrobní haly firmy JUTA
V 53 letech zemřel Adolf Klepš - náčelník Horské služby Krkonoše a krajský zastupitel
Velký rozhovor s poslancem Ing. Jiřím Hlavatým
Ing. Jiří Hlavatý měl besedu s občany v kině ve Dvoře Králové nad Labem
Rozhovor s Jiřím Hlavatým

 
Vaše komentáře
vedeni města27.10.2016 22:26, Reagovat
Dnes vede město ANO. To je neschopnost už jen tim mazvem. Ale podstata sama je především v úřednících, ti jsou ti vydavatelé, kteří maji starostovi jit vstříc. Přijďte častěji na MZ a uvidíte tu zkostnatělost úřadu. Počínaje tajemníkem, kterému asi na Dvoru "záleží" a který za úředníky zodpovídá. Na vyřízení věci má úředník termín a jeho zkrácení by bylo vlastně proti němu. Pokud by se věci řešily rychleji, pak by možná mohl být snížený stav pracovníků. To přece není žádoucí.
Re: vedeni městaAB, 16.05.2017 19:55, Reagovat
Přesně tak. A troufnu si napsat, že tohle prokleté ANO, je jedno z nejhorších vedení v historii města.
Re: Re: vedeni městaJosef, 25.10.2017 19:40, Reagovat
Máte bohužel naprostou pravdu ... a ted' mi řekněte, kdo tu sebranku pořád volí ...
 
 
Přečteno 1686x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí