Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Kateřina Sekyrková

Strom splněných přání

Redakce / 8.10.2018, Královédvorsko
Dnes se mi stalo něco, co mi opět přineslo naději. Naději, že mám sny a chci si je plnit. Nechci čekat, až někdo přijde a řekne mi, nechceš tohle? Nehodí se ti to? Nikdo takový totiž nepřijde. Sama vyšlu impulz a uvidím, co se stane. Věřím v zázrak.
 

Ne, to ne, spíše věřím, že tenhle článek nepíšu zbytečně. 

To bylo tak. S mými třemi dětmi jsem šla navštívit jeden výjimečný kemp - měl den otevřených dveří. Děti si tam jezdily na minikárách a já si tam u hřiště povídala s kamarádkou, vedoucí kempu. Když tu kolem nás projel NÁDHERNÝ karavan, tažený neméně skvostným terénním autem. Vše nablýskané, výstavní, velkolepé. Přestaly jsme spolu mluvit a prostě jen… čuměly. 

„Jo, ten sem jezdí pravidelně,” dodala k tomu čumění kamarádka. V tu chvíli kolem nás projely děti a nejstarší syn povídá: „Viděli jste tu SPZku”? Zaostřím a zírám ještě víc: vzadu na karavanu je MUJ SEN 11. „Na tom teréňáku má MUJ SEN 10,”, doplní rychle mladší syn. 

Den si tak plynul a karavan se stal broukem v hlavě. „Cestování, jo, to mi vážně chybí,” přemílám si sama pro sebe. Není to náhodou můj sen - cestovat? A vůbec, jaké mám sny? Zapomněla jsem si uvědomovat a plnit své sny! BINGO!

Co s tím?

Pojďme si letos pořídit trochu jiné dárečky pod stromeček. Pojďme si postupně plnit své sny. A psát o nich, říkat si o pomoc při jejich plnění a dávat všem kolem sebe vědět, že si je plníme! Takový Strom splněných přání?

Je jasné, že k tomu potřebujete přátele. Je to vlastně projekt, takový komunitní. A nejde o peníze, jde o vzájemnou pomoc s jejich plněním. Každý z nás má něco, co chybí tomu druhému: rada, kontakty, informace, zkušenost, podpora. A třeba nakonec i dojde na konkrétní hmotné věci a peníze. Zároveň se naučíme lépe sdělovat své potřeby a staneme se tak spokojenějšími. 

Jak začít?

Sejde se parta 10 lidí. Každý má papírek. Na ten napíše svůj sen, nebo více? Splnitelný, ale přesto tak vzdálený, když o něm nikdo neví!

Papírek je anonymní. Odevzdají se na jednu hromadu a poté začnou kolovat. Každý, kdo může nějak v plnění napsaného snu pomoci, napíše jak a přidá na sebe kontakt. Papírek se poté opět vrátí svému majiteli. Doufám, že popsaný!

Poté je jen na každém z nás, jak s papírkem naloží. Možná zůstane v kabelce, doma v šuplíku nebo jako záložka v knížce. A možná bude přilepený v diáři, dokud nebude splněn.

Za čtvrt roku se sejde stejná parta lidí a otevřeně mohou o svém snu mluvit. Pomoc při jeho plnění tak může nabrat další vývoj nebo být s radostí přednesen jako splněný. Komu se jeho sen ještě zcela nesplnil, tak může zkusit nový lísteček.

A potom si na nové auto, vysněnou kabelku nebo pohled z dálek může hrdě nalepit MUJ SEN 01.

A jak si plníte své sny vy?


 

 

 
Vaše komentáře
Bingo, 9.10.2018 21:32, Reagovat
...no, tak tohle mě rozbrečelo. Bingo. Super!
 
 
Přečteno 173x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí