Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Kateřina Sekyrková

Strom splněných přání

Redakce / 8.10.2018, Královédvorsko
Dnes se mi stalo něco, co mi opět přineslo naději. Naději, že mám sny a chci si je plnit. Nechci čekat, až někdo přijde a řekne mi, nechceš tohle? Nehodí se ti to? Nikdo takový totiž nepřijde. Sama vyšlu impulz a uvidím, co se stane. Věřím v zázrak.

Ne, to ne, spíše věřím, že tenhle článek nepíšu zbytečně. 

To bylo tak. S mými třemi dětmi jsem šla navštívit jeden výjimečný kemp - měl den otevřených dveří. Děti si tam jezdily na minikárách a já si tam u hřiště povídala s kamarádkou, vedoucí kempu. Když tu kolem nás projel NÁDHERNÝ karavan, tažený neméně skvostným terénním autem. Vše nablýskané, výstavní, velkolepé. Přestaly jsme spolu mluvit a prostě jen… čuměly. 

„Jo, ten sem jezdí pravidelně,” dodala k tomu čumění kamarádka. V tu chvíli kolem nás projely děti a nejstarší syn povídá: „Viděli jste tu SPZku”? Zaostřím a zírám ještě víc: vzadu na karavanu je MUJ SEN 11. „Na tom teréňáku má MUJ SEN 10,”, doplní rychle mladší syn. 

Den si tak plynul a karavan se stal broukem v hlavě. „Cestování, jo, to mi vážně chybí,” přemílám si sama pro sebe. Není to náhodou můj sen - cestovat? A vůbec, jaké mám sny? Zapomněla jsem si uvědomovat a plnit své sny! BINGO!

Co s tím?

Pojďme si letos pořídit trochu jiné dárečky pod stromeček. Pojďme si postupně plnit své sny. A psát o nich, říkat si o pomoc při jejich plnění a dávat všem kolem sebe vědět, že si je plníme! Takový Strom splněných přání?

Je jasné, že k tomu potřebujete přátele. Je to vlastně projekt, takový komunitní. A nejde o peníze, jde o vzájemnou pomoc s jejich plněním. Každý z nás má něco, co chybí tomu druhému: rada, kontakty, informace, zkušenost, podpora. A třeba nakonec i dojde na konkrétní hmotné věci a peníze. Zároveň se naučíme lépe sdělovat své potřeby a staneme se tak spokojenějšími. 

Jak začít?

Sejde se parta 10 lidí. Každý má papírek. Na ten napíše svůj sen, nebo více? Splnitelný, ale přesto tak vzdálený, když o něm nikdo neví!

Papírek je anonymní. Odevzdají se na jednu hromadu a poté začnou kolovat. Každý, kdo může nějak v plnění napsaného snu pomoci, napíše jak a přidá na sebe kontakt. Papírek se poté opět vrátí svému majiteli. Doufám, že popsaný!

Poté je jen na každém z nás, jak s papírkem naloží. Možná zůstane v kabelce, doma v šuplíku nebo jako záložka v knížce. A možná bude přilepený v diáři, dokud nebude splněn.

Za čtvrt roku se sejde stejná parta lidí a otevřeně mohou o svém snu mluvit. Pomoc při jeho plnění tak může nabrat další vývoj nebo být s radostí přednesen jako splněný. Komu se jeho sen ještě zcela nesplnil, tak může zkusit nový lísteček.

A potom si na nové auto, vysněnou kabelku nebo pohled z dálek může hrdě nalepit MUJ SEN 01.

A jak si plníte své sny vy?


 
Vaše komentáře
Bingo, 9.10.2018 21:32, Reagovat
...no, tak tohle mě rozbrečelo. Bingo. Super!

Přečteno 237x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí