Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Kateřina Sekyrková

Volební obvod č. 39 opět rozdělen na 2 části - aneb Krkonoše versus Podrkonoší podruhé

Redakce / 6.01.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Musím se pochlubit - výsledky senátních doplňovacích voleb jsem trefila poměrně přesně, jen jsem (opět!) podcenila věrnost komunistických voličů. Nejsem politolog, výsledky jsem odhadovala na základě 3 faktorů: stranickost voličů, prověřená schopnost kandidáta a jeho význam (známost) pro daný region.
 

Viditelná propagace kandidáta je důležitá a může výsledky ovlivnit, ale v tomto případě to nebyla ta rozhodující procenta. I když v případě pana Hlavatého zde lze tušit určité možnosti, které nemusí být široké veřejnosti dostupné.

Kandidatura na senátora určitě splnila svoji roli v propagaci stran či hnutí po listopadových volbách do PS PČR (Poslanecká sněmovna) a před letošními podzimními komunálními volbami. Pro některé z kandidátů to byl vůbec první krok do skutečné politiky a určitě o nich ještě uslyšíme. Mám tím na mysli paní Blanku Horákovou (ODA) a pana Jaroslava Dvorského (Piráti).

Od začátku bylo zřejmé, že na kandidátce jsou 2 skutečně velcí hráči: Jan Sobotka a Jiří Hlavatý. Jan Sobotka jako člověk, který má zkušenosti z komunální a krajské politiky a již má za sebou reference, které mluví jasně o jeho kvalitách a hodnotách. Měl také podporu pravicových stran v regionu. Jiří Hlavatý má podobné zkušenosti, ovšem na jiné úrovni komunální a krajské politiky. Jeho obrovským bonusem je hodnota velkého zaměstnavatele v regionu. Reference jeho činnosti jako senátora byly viditelné zejména v regionu, ve kterém bydlí. 

Stranickost byla zřejmá u KSČM, ANO a Pirátů. U Pirátů si pan Dvorský získal oblibu také jako učitel, který za svůj obor bude bojovat. Body za svoji dosavadní činnost politika místního i krajského získali dle velikosti svého regionu Sobotka, Šklíba a Hlavatý. Body za skutečně profesionální a promyšlené vedení kampaně dostala zejména Klára Sovová. 

Zmínit si určitě zaslouží i paní Holovská - byla zpestřením těchto voleb a vnesla do nich recesi, kterou uznalo 149 voličů :-) Nejednomu z nás jistě vyloudila úsměv na tváři a utvrdila v tom, co je skutečně důležité pro náš region. 

Osobně jsem nejvíce přála zvolení panu Šklíbovi z Úpice, který by si tento mandát zasloužil za svoji dosavadní politickou kariéru. Bylo mi však jasné, že za ČSSD nekandiduje ve správný čas a jeho regionální záběr je pro obvod č. 39 malý. 

Již mám v hlavě výsledky druhého kola senátních doplňovacích voleb. Opět to bude boj Podkrkonoší versus Krkonoše. V roce 2014 Krkonoše prohrály. Týden po letošním duelu si to Dvůr s Vrchlabím rozdají navíc i v hokeji.

Přemýšlím, co by se muselo stát, aby dopadly jinak, než tuším. Výsledky hodně napoví o tom, jaké morální hodnoty místní lidé zastávají. Kandidáti totiž neprezentují jen sebe, ale i stranu či hnutí. Samozřejmě mě napadá, jak velký význam má tento faktor i pro komunální volby, které nás čekají na podzim. 

Uvidíme - čeká nás přelomový rok nejen pro region dle zvoleného senátora. Však prezident nás reprezentuje také!

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Jiří Drahoš vyhrál ve 3 okrscích ve Dvoře Králové, nebyly v regionu výjimkou

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 188x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
25.04.2020 09:00 - 25.04.2020 21:00
2. Královéhradecký Master 2020 v šipkách