Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře

MC Žirafa se ve Dvoře Králové nestěhuje poprvé

Redakce / 24.05.2020, Dvůr Králové nad Labem
Byla jsem u zrodu mateřského centra v našem městě. Mému synovi byly tehdy necelé dva roky. Dnes je plnoletý, příští rok maturuje. Mám velkou radost z toho, že projekt mateřského centra pokračuje bezmála dvacet let! Stále přicházejí nové a aktivní maminky! Proto cítím potřebu se vyjádřit k reakci města na článek Mateřské centrum Žirafa volá SOS.
 

Především by mě zajímalo, jak je možné, že rozsah prací na rekonstrukci budovy byl odhalen až při vyklízení půdy? Přesná částka na opravu střechy byla zahrnuta do rozpočtu na tento rok . Znamená to, že pokud se budou opravovat i podlahy půdy, bude se cena navyšovat! S tím nemohu jako občan, zastupitel a především jako člen finančního výboru souhlasit. Že se vyklízení půdy, při kterém došlo k poničení majetku centra, konalo v době nouzového stavu, není přeci důvod, aby nebyly maminky se situací obeznámeny. I za nouzového stavu existovaly webové a facebookové stránky a centrum se mohlo na vyklízení prostor připravit.

Město nabídlo mateřskému centru náhradní prostory, které se nacházejí v bývalé Městské tržnici. V článku není uveden důvod, proč tyto prostory zástupkyně centra odmítla. Budova Městské tržnice je pro provoz mateřského centra zcela nevhodná především z hygienického hlediska. Nikdo, kdo někdy držel v ruce miminko, by vám něco podobného nabídnout nemohl.

Paní tisková mluvčí - paní Kameníková - v článku uvádí, jakými částkami město přispívá na provoz centra. To je zajisté správně, ale jsou to prostředky, které pokryjí režijní náklady. Maminky pracují v centru zdarma, věnují mu spoustu energie a volného času. V podstatě suplují některé povinnosti města - postarat  se o správný rozvoj těch nejmenších. Za to jim patří velký dík!

Přiložené fotografie jsou z doby, kdy MC Žirafa obývala prostory bývalých jeslí v MŠ Krásnohorské, které jsme si tehdy dnem i nocí samy rekonstruovaly. Stěhování nás poté také neminulo, musely jsme přenechat prostory mateřské škole a také se narychlo odstěhovat. MC to v tomto městě nemá lehké, ale stále běží, což je skvělé! Na zahradě školky po nás zbylo krásné hřiště, které jsme vybudovaly ze získaného grantu...


Dana Bohutínská

zastupitelka


 

Související články
Mateřské centrum Žirafa volá SOS!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 640x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí