Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Poutník

Pouť - nový začátek

Redakce / 4.02.2013, Dvůr Králové nad Labem
Milí příznivci putování,
 

26. prosince 2012, v odpoledních hodinách, kdy soumrak pomalu usedal na hradby opevněného města, krokem v kterém se ozývala pokora poutníka pomalu se přibližujíc ke svému cíli. Staré město Jeruzalémské. Zeď nářků, Chrám Božího hrobu, mešita Al-Aksá na Chrámové hoře. Skromný výčet těch nejposvátnějších míst, třech největších monoteistických náboženstvích dnešního světa, která jsem mohl v Jeruzalému navštívit.

32 měsíční pěší cesta Evropou a středním východem, kterou jsem spojil 3 nejsvatější křesťanská místa byla dovršena. V nohách více než 16 tisíc kilometrů a ta nejprostší modlitba vyjádřena slovy DĚKUJI vyřčena více než tisíckrát.

Děkuji za Vaši přízeň, třebaže tichou podporou. Byla to cesta náročná a bez obrovského množství vřelých lidských srdcí bych nemohl dojít nikdy tak daleko.

Pro Vás pár obrázků sestavených do videa s hudbou:

krokem Izraelem - http://www.youtube.com/watch?v=V1Tl37EdpMg
Lýkijská stezka Turecko - http://www.youtube.com/watch?v=yd3WoQ4GCn8

Co dál? Každá cesta má svůj cíl a krásné to, že něco nového může začít.

V červnu u příležitosti 3letého výročí od vydání se na cestu plánuji vernisáž putovní výstavy z fotografií, které jsem pořídil během cesty. Výstava zaměřena na osvětu a seznámení společnosti s významem Svatojakubské pouti a putování obecně. Výstava, kdy fotografie budou tištěny velkoformátově na plátně s možností jejich odkoupení, kde výtěžek bude věnován na dobročinné účely. U té příležitosti vydám sbírku básní, které jsem napsal v průběhu putování. Pro uspořádání výstavy hledám sponzory na pokrytí tiskových nákladů.
Dalším projektem je sestavení diashow s kterou se vydám na turné po krásných městech českých a možná i zahraničních.
A v neposlední řadě je to kniha v které se chci podělit o svůj putovní příběh.

J a K u B 2 0 2 1
... je projekt jak dovést skupinku českých poutníků z Velehradu do Santiaga de Compostela v následujících 9ti letech ...
pozvánku si prohlédněte zde: https://docs.google.com/file/d/0B7_D0-JdFBD0UVB1QTFLMEVsalE/edit ... a pokud Vás neoslovila, pověste o ni svým známým
též informace na facebooku: https://www.facebook.com/notes/p-o-u-t-n-%C3%AD-k/j-a-k-u-b-2-0-2-1/1015...

Děkuji Vám a přeji ničím nepošramocený rok 2013

Ultreia ... S Láskou

P o U t N í K
Petr

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí