Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Poutník

Pouť – zastavení prvé

Redakce / 5.02.2014, Dvůr Králové nad Labem
… aneb na cestě do Santiaga de Compostela ...
 

Tak jo … překonám … , no jak to nazvat? Lenost? A dám se do toho … Kamarád Milan: „piš, piš, piš.“ Ale to se mu lehce řekne. No on říká: „vždyť jenom jdeš, času musíš mít hafo … :-)!“ Mno, to se řekne hafo, ale těžko mu nebo komukoliv jinému vysvětlovat, kdo nezažil o co GO. Tak ale popořádku. Právě sedím u Turmwirt - http://www.turmwirt.at/ - vyhlídková věž v Rakousku a za sebou mám cca 600 km – ušlapáno.

Jojo, jmenuji se Petr Hirsch, ale nyní mi říkejte P o U t N í K, narodil jsem se ve Dvoře Králové nad Labem, léta páně 1979. A prvního června 2010 jsem vyrazil na svoji pouť do Santiaga de Compostela, nebo-li na Svatojakubskou pouť. Cesta, která je zasvěcena apoštolu svatému Jakubovi /http://cs.wikipedia.org/wiki/Jakub_V%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD/ a všechny detailnosti můžete vyčíst na stránkách občanského sdružení ULTREIA – http://www.ultreia.cz/, které se už léta stará o rozšiřování povědomí o této unikátní možnosti putování po zemích českých a možná i jiný. Proto se já více rozepisovat nebudu a přeji příjemné začtení se.

Dále s fotkami v příloze

PřílohaVelikost
Pouť - zastavení prvé _3_.pdf119.16 KB
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 28x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí