Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Veronika Tomková

Krátké kalhoty pro Václava Havla

Redakce, / 6.12.2017
Jakoby to bylo včera. Zpráva o odchodu prvního českého prezidenta Václava Havla jistě zastihla každého z nás. V pondělí 18. prosince to bude šest let. Vyhrňme si v tento den spolu s dalšími lidmi po celé republice výrazně nohavice.
 
Iniciativa Krátké kalhoty pro Václava Havla vznikla v roce 2012, rok po smrti Václava Havla s cílem uctít jeho památku. Ve čtvrtek 5. října by se dožil 81 let.

V lednu nás čekají druhé přímé volby prezidenta České republiky. Zvolme si prezidenta, který bude po vzoru T. G. Masaryka a Václava Havla ctít odkaz vysokého mravního a etického směřování. Prezidenta, který bude hájit Ústavu, posouvat Českou republiku mezi evropskou elitu a který bude důstojně reprezentovat náš stát. Václav Havel nastavil laťku velmi vysoko, ale pouze vyšší cíle táhnou společnost nahoru. Ne průměrnost.

Tak nezapomeňte, v pondělí 18. prosince krátké kalhoty!

foto: Blesk.cz
 

Související články
Ve Dvoře Králové v Podharti veřejnost uctila památku Václava Havla. Podívejte se na videoreportáž a fotogalerii
Růže pro Masaryka - vzpomínková akce u památníku v Podharti

 
 
Přečteno 573x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí