Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře

Vizitkou měst jsou náměstí

Redakce / 29.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
Myslím si, že náměstí, jeho vzhled a péče o něj jsou vizitkou každého města. Návštěvníci si udělají obrázek, jak "to město funguje" a jaký je o něj zájem z pohledu jeho vedení, zastupitelů. Takhle to funguje u mně a asi nebudu sám. Proč to píši?
 

FOTOGALERIE - Vizitkou měst jsou náměstí

Mrzí mně údržba města a možná i nezájem o řešení některých detailů ve Dvoře. Naprosto se ztotožňuji s článkem paní Bašové, která napsala o údržbě zeleně a kruhových objezdů, kde vysoká tráva skýtá úkryt jinak vydařeným dřevořezbám surikat. Tak jsem dnes zklamaně procházel podvečerním podzimním náměstím TGM. 
Dvě pouliční lampy nesvítily, jedna přímo před městkým úřadem. 
Z několika osvětlení sochy Záboje funkční jedno, ta samá situace u Mariánského sloupu. 
Z původně podsvícených laviček svítí dvě, zbytek nic. 
Stromky také původně podsvícené pouze dva svítí, u zbývajících je tma. 
Tak si říkám, jestli na jedno tak relativně malé místo, není těch "rozbitých" věcí nějak moc. A také se všechno určitě nerozbilo všechno najednou. 
Počítám, že do tohoto stavu se muselo náměstí dostávat několik týdnů. Ještě že to celé alespoň z části zachraňuje letošní vánoční strom, který se povedl.

Jaroslav Kavan
 

 

 
Vaše komentáře
energetik29.11.2019 12:22, Reagovat
Začátkem října jsme objednali nové žárovky.Takže do konce roku bude vše uvedeno do pořádku.Po tuto dobu je možno si pro noční cestu parkem vypůjčit v recepci městského úřadu baterku.Občané mějte trpělivost .Děláme co je v našich silách.
S pozdravem -budiž světlo
ANO
Smutná skutečnost29.11.2019 07:47, Reagovat
Tohle je jeden z výsledků práce vedení města (ANO). Když nejsou schopní udržovat náměstí před radnicí, na které koukají každý den, jak to asi vypadá jinde ve městě. 6 let jejich přístupu "mi nic, to ti ostatní" se na našem městě výrazně projevuje. Hlavně že umějí nakupovat předražené nemovitosti!
A co park?29.11.2019 07:20, Reagovat
Když jdete v noci parkem, tak najednou zjistíte, že tam nesvítí polovina lamp. To je z důvodů šetření s elektřinou?
 
 
Přečteno 1776x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí