Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře

Vizitkou měst jsou náměstí

Redakce / 29.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
Myslím si, že náměstí, jeho vzhled a péče o něj jsou vizitkou každého města. Návštěvníci si udělají obrázek, jak "to město funguje" a jaký je o něj zájem z pohledu jeho vedení, zastupitelů. Takhle to funguje u mně a asi nebudu sám. Proč to píši?
 

FOTOGALERIE - Vizitkou měst jsou náměstí

Mrzí mně údržba města a možná i nezájem o řešení některých detailů ve Dvoře. Naprosto se ztotožňuji s článkem paní Bašové, která napsala o údržbě zeleně a kruhových objezdů, kde vysoká tráva skýtá úkryt jinak vydařeným dřevořezbám surikat. Tak jsem dnes zklamaně procházel podvečerním podzimním náměstím TGM. 
Dvě pouliční lampy nesvítily, jedna přímo před městkým úřadem. 
Z několika osvětlení sochy Záboje funkční jedno, ta samá situace u Mariánského sloupu. 
Z původně podsvícených laviček svítí dvě, zbytek nic. 
Stromky také původně podsvícené pouze dva svítí, u zbývajících je tma. 
Tak si říkám, jestli na jedno tak relativně malé místo, není těch "rozbitých" věcí nějak moc. A také se všechno určitě nerozbilo všechno najednou. 
Počítám, že do tohoto stavu se muselo náměstí dostávat několik týdnů. Ještě že to celé alespoň z části zachraňuje letošní vánoční strom, který se povedl.

Jaroslav Kavan
 

 

 
Vaše komentáře
energetik29.11.2019 12:22, Reagovat
Začátkem října jsme objednali nové žárovky.Takže do konce roku bude vše uvedeno do pořádku.Po tuto dobu je možno si pro noční cestu parkem vypůjčit v recepci městského úřadu baterku.Občané mějte trpělivost .Děláme co je v našich silách.
S pozdravem -budiž světlo
ANO
Smutná skutečnost29.11.2019 07:47, Reagovat
Tohle je jeden z výsledků práce vedení města (ANO). Když nejsou schopní udržovat náměstí před radnicí, na které koukají každý den, jak to asi vypadá jinde ve městě. 6 let jejich přístupu "mi nic, to ti ostatní" se na našem městě výrazně projevuje. Hlavně že umějí nakupovat předražené nemovitosti!
A co park?29.11.2019 07:20, Reagovat
Když jdete v noci parkem, tak najednou zjistíte, že tam nesvítí polovina lamp. To je z důvodů šetření s elektřinou?
 
 
Přečteno 1242x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí