')
Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Zděnek Cerman

Krása přehrady Les Království ve fotografii oslovila svět

Redakce / 24.10.2018, Královédvorsko
S jistou nadsázkou se dá říci, že zdejší přehrada Les Království se stala světovou a nechala za sebou takové skvosty a památky, jakým je indický Tádž Mahal, indonéský Borobudur, řecké Santorini nebo třeba egyptské pyramidy a mnoho dalších známých i neznámých míst z celého světa.
 

FOTOGALERIE - Krása přehrady Les Království oslovila svět

Přestože jsem fotografii nepořídil nijak cíleně, ale při běžné návštěvě mého oblíbeného místa, umístil se záběr v tzv. „Top 100“, konkrétně na 53. místě z téměř padesáti tisíc vložených fotografií od stejného počtu zúčastněných autorů výzvy Unique Places /Jedinečná místa/ v internetové fotografické soutěži GuruShots | The World's Greatest Photography Game.

Ve výzvě zvítězil francouzský fotograf Christian Barret se snímkem nejmenovaného islandského vodopádu. Jistou zajímavostí je, že se na předních pozicích umístila spíše místa přírodně esteticky nebo exoticky poutavá než zasažená lidskou činností. A tak naše přehrada působila ve výběru poměrně výjimečně, přestože se tam našla většina turisticky známých atraktivních míst z celého světa, jejichž výčet by dal na několik stran. 

Fotografickou kvalitu mého snímku nelze určitě přeceňovat, podobných jsem viděl mnoho, osobně jej považuji za hluboce průměrný, jistě by se mu dalo mnoho vytknout. Na ten svůj „top“ stále čekám. 
Je však je patrné, že se naše přehrada líbí a z toho mám radost. Hodnocení záběrů je obecně velmi subjektivní záležitostí, nicméně jednotlivé vypsané výzvy v soutěži jsou anonymní a snímky jsou předkládány k hodnocení náhodně, tak aby byla zajištěna jejich spravedlivá rovnocenná viditelnost a co nejvyšší objektivita pro všechny zúčastněné. Snímek nelze během soutěže vyhledat podle jména autora, aby se zamezilo hodnocení mezi známými.
Myslím, že jako Královédvoráci můžeme být hrdí na to, že se v naší blízkosti nachází tolik krásných míst, která mají velký potenciál stát se atraktivními nejenom pro místní. To dokazuje samozřejmě přehrada, jistě nemusím připomínat Kuks a Safari, ale máme v našem okolí ještě mnoho méně známých pozoruhodností, které stojí za vidění nebo navštívení. Komerce s sebou přináší sice i mnohá negativa, ale může to být také prosperita, která městu již delší dobu tolik citelně chybí.

Zdeněk Cerman
 

Související články
Přehrada Les Království z dronu
Přehrada les Království na suchu - podívejte se na velkou fotogalerii

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1122x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí