Vyhledej
Královédvorsko > Akce

Otevírání pevnosti Josefov - slavnostní zahájení sezony 2023

1.04.2023 10:00 - 17:00
Pevnost Josefov

Slavnostní zahájení turistické sezony 2023 v pevnostním městě Josefově. Pochod vojska městem, vztyčení vlajky na Bastionu I, bitevní ukázka, zpřístupnění muzeí a turistických areálů .
Vstupné: ZDARMA
Pořadatel: Bastion I a podzemí
Kontakt: 725759614

Pevnostní město Josefov se na chvíli vrátí do dob své největší slávy a ulice a hradby oživí měšťané, řemeslníci, vojsko, klapot koňských kopyt i rachocení kočárů v pravoúhlých ulicích. Kromě klasického pochodu městem, předání klíče od pevnosti, vztyčení vlajky na Bastionu No. I a závěrečnou bitvu se můžete těšit i na ukázky výcviku kadetů, koncert vojenské hudby, na komponované vystoupení Kavalerie Náchod v historických uniformách na koních a na vystoupení Řeč vějíře, které odkryje mnohá tajemství konverzace mezi dámami a pány.

V objektu Bastionu No. IV, který byl opraven v rámci projektu Oživení pevnosti Josefov financovaného z Integrovaného regionálního operačního programu, očekávejte celodenní program v podobě řemeslných trhů, prezentovat se bude také Střední řemeslná škola z Jaroměře, dále vystoupí pěvecké sbory. Otevřená budou muzea po celém městě, turistické areály i pevnostní kovárna. Pro děti i zvídavé dospělé jsme připravili hru, která vás provede po různých josefovských zákoutích.

Novinkou pro letošní ročník je vstupenka „Poznej pevnost za hubičku!“. Po dobu akce bude v prodeji právě tento zvýhodněný lístek do sedmi objektů v Josefově včetně nově opraveného areálu Ravelinu No. XIII a Bastionu No. IV. Díky této vstupence můžete při slosování vyhrát výstřel z děla, jenž zahájí bitvu.

Mimořádně bude zpřístupněn i kostel Nanebevstoupení Páně, kde budou od 10 do 13 hodin probíhat ukázky hry na varhany s komentářem. V 16 hodin je na programu koncert Pražákova kvarteta, které doprovodí operní pěvkyně Noema Erba. Zazní Mozart KV 421 patřící do šestice kvartet věnovaných Haydnovi. 

Těšíme se na viděnou v Josefově!

Více  Leták  
Datum zveřejnění: 3.03.2023

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí