Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Podnikání

Česká spořitelna ve Dvoře Králové se přesune na jaře do přízemí, o budovu má zájem město

Redakce / 22.02.2018, Dvůr Králové nad Labem
Již na konci roku 2017 začaly v přízemí budovy České spořitelny stavební práce. Předcházela jim vystěhování původních nájemníků (Trafika a Agiss móda). Do nově zrekonstruovaných prostor v přízemí se přesune pobočka České spořitelny, která tak opustí velkolepé prostory v prvním patře.
 

FOTOGALERIE - Pobočka České spořitelny ve Dvoře Králové

Díky tomuto přesunu bude snadněji přístupnější pro všechny návštěvníky. Dle informací tiskového mluvčího bude v pobočce vytvořena samoobslužná zóna, která bude přístupná 24 hodin denně a klienti v ní naleznou bankomat pro výběry a vklady hotovosti a také platbomat. V novém designu bude i bankovní hala, jednací místnost pro diskrétní jednání s bankéřem a na pobočce budou umístěny moderní technologie (videokonference, notebooky, iPady) - viz foto.

Pobočka by se měla v nové podobě pro klienty otevřít na přelomu března a dubna, o přesném datu budeme veřejnost včas informovat.

Ačkoliv Česká spořitelna budovu neopustí a bude využívat přízemí, budovu s reprezentativními prostory nabízí k prodeji. Jedním ze zájemců je město Dvůr Králové, vše je zatím ve fázi vyjednávání. Dle slov starosty Jana Jarolíma město zvažuje koupi administrativní budovy, která se však díky dlouhodobému nájmu pobočky České spořitelny vyplatí. 

Ve Dvoře Králové jsou pobočky 4 bank, z toho dvě jsou umístěné přímo v centru na náměstí TGM (Komerční banka a Česká spořitelna) a další dvě v okolních ulicích (Moneta a Unicredit Bank).

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Česká spořitelna

 

Související články
Mimořádné zastupitelstvo má schválit odkup budovy České spořitelny v centru města Dvůr Králové za 13. mil. Kč

 
Vaše komentáře
ČSOBMartin, 24.02.2018 08:34, Reagovat
Nezapomněla jste na ČSOB? Ta je také na náměstí.
Spořitelna byla naše.....Fezoj, 23.02.2018 17:42, Reagovat
Spořitelna byla vystavěna 1905 - 1910, byla vždy chloubou města, byla městská. Někdo ji prodal a město ji chce koupit zpět. Jako koupilo VAK. Není něco zvláštního v tomto čase ? A ještě poznámku - spořitelna je opravdu nádherný bankovní ústav s velkým trezorem a úschovními schránkami v něm. Ty už prý nebudou.
 
 
Přečteno 2722x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí