Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Královédvorská firma RONDO music dodává a opravuje nástroje muzikantům z celého kraje!

Redakce / 6.09.2017
Hudební nástroje v Jiráskově ulici kousek za Karlovem, patří ke kouzelným obchodům, jaké se již nevidí. Podobný není v žádném ze sousedních měst. Antonín Šturm a Petr Simon jsou i vyhledávanými odborníky pro opravy hudebních nástrojů, zvukaři, pořádají hudební festivaly a Antonín Šturm se jako zvukový mistr podílí na řadě nahrávek renomovaných muzikantů napříč všemi žánry. O prázdninách jsme si našli čas na krátký rozhovor. Povídání s nimi bylo velice zajímavé!
 

FOTOGALERIE - Rondo music

Pánové, jak vy už se dlouho vlastně znáte?

Potkali jsme se už v první třídě základní školy v Schulzových sadech a od té doby spolu kamarádíme. A i přesto, že jsme se jeden vyučil dřevorubcem a druhý silnoproudařem, napadla nás po revoluci myšlenka poskytnout službu, která v okolí chyběla. A nyní už spolu řadu let vedeme tento obchod.

Kdy jste obchod otevřeli?

RONDO MUSIC
Prodejna a servis hudebních nástrojů

Jiráskova 712
Dvůr Králové nad Labem 544 01
tel: 499 621 414
mobil: 603 271 948, 604 286 159
e-mail: rondo.music@mkinet.cz
internet: www.rondomusic.cz

otevřeno:
Út-Pá: 9 - 12 | 14 - 17  So: 9 - 11.30Obchod máme od roku 1992, takže nyní slavíme 25 roků! Tehdy bylo město Dvůr Králové n. L. v rozjíždění podnikání napřed oproti ostatním. Bylo plné obchodů a sehnat slušný nájem prostě nešlo. A když jsme vyčmuchali tento prostor, který byl trochu stranou, tak jsme i tak neváhali a šli do nájmu. Časem se nám dokonce podařilo část nemovitosti odkoupit. 

Po 6 letech jsme navíc otevřeli ještě druhý obchod v Trutnově a to přímo v budově ZUŠ. Ten jsme ale letos pustili. Každodenní střídavé dojíždění, stále stoupající náklady plus podivný přístup nejmenovaných politiků k drobným živnostníkům - to už pro nás vážně nebylo. Navíc máme ještě řadu dalších aktivit, které nám zabírají spoustu času.

Co všechno tedy děláte?

Nejsme jen obchodníci, o nástroje se hlavně staráme. Každý u nás koupený nástroj má celý rok servis zdarma. A servis u nástroje je velice důležitá věc a není o tom, že by byl špatně vyroben a porouchal se. Každý nástroj potřebuje pravidelnou péči, seřídit, doladit, upravit - to se musí dělat i u těch nejdražších a nejluxusnějším kousků.

Umíme ale opravit i staré a hodně poničené nástroje. Známe za ty roky řadu dalších odborníků, takže na co si netroufneme sami, to zašleme těm nejlepším. Už poznáme, co se ještě vyplatí opravovat a co už ne.  V tomto směru nám internetové obchody nemohou konkurovat. A to už často nejsou ani levnější.  Ve většině případů jsme schopni dodat zboží za stejnou, nebo i lepší cenu. Pochopitelně i nás doba donutila provozovat vlastní e-shop. Je zatím v plenkách, ale již funguje.

Jak je to s vaším vlastním muzicírováním?

Naší srdcovou muzikou je country, kde se angažujeme nejvíce. Za ty roky jsem hrál v několika skupinách. Stále aktivně hraju s legendární místní skupinou WOSTRUHA, která mě učarovala už jako jinocha. Představte si, že brzy oslaví 50 let trvání! (říká A.Šturm)

U hraní to ale nekončí, pořádáte a spolupořádáte i setkání muzikantů

Ano, brzy to bude 30 let, co pořádáme country festival MALINKEJ - několik posledních let se koná v obecním sále ve Vlčkovicích. Pomáháme také s venkovním letním festivalem HAJNICKEJ POTLACH nebo s festivalem SETKÁNÍ ve Lhotě u Trutnova.

Tyto a další hudební akce si ale také sami zvučíte, to je vaše další aktivita. Co všechno umíte ozvučit?

Zvučíme nejrůznější kulturní produkce, ale i firemní, reklamní nebo soukromé akce.  Máme celou řadu klientů, pro které děláme už roky. Přímo ve Dvoře zvučíme Běh Schulzovými sady, gala Show Angeles dance groupe, akademie ZUŠ, základních škol a další. Dále za hranicemi města kompletně zvučíme Trutnovský festival JAZZINEC, Bluegrass festival NA MLEJNĚ u Jičína, Svatováclavské slavnosti v Rudníku, festival DOTEKY v Horním Maršově a spoustu dalších.

Co ještě patří do vašeho zvučícího programu?

Uskutečňujeme instalace pevných ozvučení pro restaurace, školy, sportoviště atd. Mezi naše klienty patří například Penzion za vodou, kavárna u Pastvů, ale i fotbalový stadion Horní staré město v Trutnově, tělocvična ZŠ Strž nebo ZŠ Podharť.  Staráme se o zvuk na zimním stadionu ve Dvoře, kde jsme letos provedli kompletní rekonstrukci. V letošním roce jsme vybavili i fotbalový stadion v náchodské Bělovsi. A také jsme nedávno pomohli ochotnickému divadlu v Libňatově s kompletní instalací osvětlování.

A pro mne to nejzajímavější - nahrávání muziky. Jmenujte některé muzikanty, se kterými jste spolupracovali

Hlavně to jsou lidé z okolí, ale pracoval jsem (Antonín Šturm) se spoustou zajímavých kapel a muzikantů i odjinud. Samozřejmě naše Wostruha, dále bluegrassová kapela PBB, Bossorky, Black Jack, Marta a Rasputin band, Marie Ditrichová, Zdeněk Vřešťál, Standa Mrázek, Tlupa Tlap, Poslední lež, a řada dalších. Za největší úspěch považuju vydaná cd amerického jazzového pianisty Skipa Wilkinse a tria WUH „ LIVE AT JAZZINEC“, nebo CD jihoafrické zpěvačky Melanie Scholtz a jejího quarteta.

Vraťme se nyní k obchodu - už je září a začínají ZUŠky a muzicírování ve školách. Které školy s vámi spolupracují?

Samozřejmě hlavně základní umělecké školy. Spolupracujeme se ZUŠ ve Dvoře Králové, Trutnově, Jaroměři, Úpici, Hostinném, Vrchlabí, ale i třeba v Hronově, či Jičíně. Za ty roky víme, co který učitel požaduje a dokážeme poradit dětem a hlavně jejich rodičům.

K nejčastějším hudebním nástrojům patří kytara. Kolik slušná kytara vlastně stojí.

Právě že vůbec nestojí hodně peněz. Základní modely se dají pořídit už za nějakých 1.200 – 1.400 korun. Ceny potom stoupají podle použitých materiálů a mohou se vyšplhat až na desetitisíce.

A další hodně kupované nástroje?

Jsou to například elektronické klávesy. Za pořádný nástroj se dají považovat až když různou hlasitostí reagují na dynamickou sílu úderu - tedy podle dynamiky - takový nástroj stojí cca od 5.000 Kč. Když si zákazník zaplatí víc jak 10.000 Kč, tak už může získat poměrně plnohodnotnou náhradu za klasické a dost drahé piano, či klavír. To samozřejmě jinak stojí desítky tisíc korun.

Houslový set pro začátečníka lze pořídit již od necelých 3.000 Kč, zobcovou flétnu na naučení od 120 korun, solidní plnohodnotný nástroj tak od 400 Kč. Samozřejmě lze u nás zakoupit i řadu dalších nástrojů a pomůcek náhradních dílu a příslušenství. Pochopitelně nabízíme noty, zpěvníky nebo hudební publikace. 

O Antonínu Šturmovi natočili žáci ZŠ Strž kraťoučký portrét v rámci série 4 dokumentů o inspirativních osobnostech, které v jejich městě žijí.


 

 

Související články
27. ročník country festivalu MALINKEJ (19. listopadu 2016)
Country a bluegrass festival MALINKEJ v sobotu 18. listopadu ve Vlčkovicích
Rondo music - Antonín Šturm a Petr Simon opravují a prodávají nástroje i nyní

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6431x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
6.06.2020 16:30 - 6.06.2020 18:00
Velké přání (animovaná pohádka)
7.06.2020 19:00 - 7.06.2020 21:00
Lov (horor, od 15 let)
9.06.2020 19:00 - 9.06.2020 21:00
Slavic Trio
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici