Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Město finančně vypomůže MAS Královédvorsko. Peníze dostane zpět

Redakce, / 10.12.2015, Královédvorsko
–Půl milionu korun. Přesně takovou částku poskytne jako návratnou finanční výpomoc město Dvůr Králové nad Labem prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy Místní akční skupině Královédvorsko (MAS). Smlouvu schválili zastupitelé na svém zasedání v úterý 8. prosince. „Výdej prostředků se dotkne dvou rozpočtových období. Část prostředků totiž MAS Královédvorsko žádala vyplatit ještě v roce 2015, část v roce 2016. Celou částku by organizace měla městu vrátit v průběhu roku 2016,“ uvedl Ing. Martin Plecháč, vedoucí odboru rozpočtu a financí na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem.
 

MAS Královédvorsko využije peníze na předfinancování projektů, na kterých pracuje. „Od ledna 2016 budeme zpracovávat pro oblast školství v ORP Dvůr Králové nad Labem místní akční plány. Přestože jsme si podali žádost o dotaci, finální rozhodnutí padne v květnu 2016, kdy obdržíme i zálohovou platbu. Nabízela se tak varianta začít na místních akčních plánech pracovat až poté, ale to bychom ztratili půl roku a navíc bychom blokovali čerpání finančních prostředků školám, které je mohou využít i na investiční akce. Proto jsme se tuto záležitost rozhodli vyřešit předfinancováním,“ vysvětlil důvody nový předseda MAS Královédvorsko Jan Machek a pokračoval: „Obdobně je tomu u řízení projektů, činnosti, kterou má MAS vykonávat, tedy přerozdělování peněz. V současné době musíme připravovat strategie a další dokumenty, ale finanční prostředky dostaneme až v polovině roku 2016.“

Jak Jan Machek uvedl, MAS Královédvorsko sice jedná o bankovním úvěru, ale na setkání místních akčních skupin se její zástupci dozvěděli, že ostatní MASky také žádají své zakladatele o návratné finanční výpomoci. „Rozhodli jsme se tedy jít stejnou cestou a případný úvěr si necháme na předfinancování dalších projektů, například česko-polského, který také zpracováváme. Co se týká návratných finančních výpomocí, kromě Dvora Králové nad Labem jednáme o jejich poskytnutí také s dalšími obcemi,“ dodal Jan Machek.

Miroslava Kameníková, tisková mluvčí

 

Související články
Regionální produkt Podkrkonoší - 9. výzva k předkládání žádostí o udělení značky
Neuvěřitelných 51 milionů korun evropských dotací je na příští roky potvrzeno pro Královédvorsko!
Setkání podnikatelů a starostů obcí našeho regionu - podívejte se na videoreportáž

 
 
Přečteno 38x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí