')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Podnikání

Nové číslo vlastivědného čtení je celé o TIBĚ

/ 27.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
Takřka každý Dvorák má v rodině někoho, kdo alespoň chvilku pracoval v TIBĚ! Máme pro vás tip na ještě jeden "povánoční dárek".
 

Před vánoci vyšlo nové číslo Vlastivědného čtení, které navazuje svým obsahem na výstavu o největším výrobci potištěného textilu v Československu, podniku TIBA, který měl své sídlo ve Dvoře Králové n.L. V časopise se nejen dozvíte o historii textilní výroby ve městě, ale především se stručně seznámíte se šedesátiletou existencí tohoto podniku. Nechybí článek o čističce odpadních vod, kterou TIBA realizovala. Budete možná překvapeni, jak významně tento podnik přispíval svými akcemi ke kultuře, sportu a cestovnímu ruchu ve městě. A také zjistíte, že výrobu na Zálabí nezastavila TIBA, ale akciová společnost SLEZAN, Frýdek-Místek. Text doprovází zajímavé fotografie.
Časopis (40 stránek, více než 70 fotografií, řada tabulek) obdržíte v knihkupectví U Veselých a v Informačním centru vedle staré radnice.

Na úvodní fotografii najdete team lidí, kteří se na tomto čísle Vlastivědného čtení podíleli:
uprostřed Ing. Josef Jiránek, generální autor tohoto čísla VLASTIVĚDNÉHO ČTENÍ, a Mgr. Alexandra Jiřičková, místostarostka města, která napomohla k tomu, aby se historie podniku TIBA zapsala do dějin města. Stojí pracovnice Městského muzea. Poděkujme těmto dámám, že v Městském muzeu nainstalovaly stálou expozici tradic textilní výroby ve Dvoře Králové a v létě 2015 uspořádaly výstavu „TIBA, vrchol a pád“. Historii podniku TIBA lektoroval Prof. RNDr Karel Martinek (klečící). 

 

Související články
Český „Manchester“ v proměnách časů. Otevřeli výstavu Tiba, vrchol a pád
Vyšlo nové Vlastivědné čtení 4/5
Zastupitelé se jednomyslně shodli na zájmu prodat průmyslovou zónu Zboží
Redaktor Vlastivědného čtení
Bedřich Machek je novým šéfredaktorem Vlastivědného čtení
Textilní minulost Dvora Králové ještě žije. V dílně pana Bartoše a Pluchy byl redaktor Deníku.
Co najdete v druhém čísle Vlastivědného čtení o Královédvorsku?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 293x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí