Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Nové číslo vlastivědného čtení je celé o TIBĚ

/ 27.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
Takřka každý Dvorák má v rodině někoho, kdo alespoň chvilku pracoval v TIBĚ! Máme pro vás tip na ještě jeden "povánoční dárek".
 

Před vánoci vyšlo nové číslo Vlastivědného čtení, které navazuje svým obsahem na výstavu o největším výrobci potištěného textilu v Československu, podniku TIBA, který měl své sídlo ve Dvoře Králové n.L. V časopise se nejen dozvíte o historii textilní výroby ve městě, ale především se stručně seznámíte se šedesátiletou existencí tohoto podniku. Nechybí článek o čističce odpadních vod, kterou TIBA realizovala. Budete možná překvapeni, jak významně tento podnik přispíval svými akcemi ke kultuře, sportu a cestovnímu ruchu ve městě. A také zjistíte, že výrobu na Zálabí nezastavila TIBA, ale akciová společnost SLEZAN, Frýdek-Místek. Text doprovází zajímavé fotografie.
Časopis (40 stránek, více než 70 fotografií, řada tabulek) obdržíte v knihkupectví U Veselých a v Informačním centru vedle staré radnice.

Na úvodní fotografii najdete team lidí, kteří se na tomto čísle Vlastivědného čtení podíleli:
uprostřed Ing. Josef Jiránek, generální autor tohoto čísla VLASTIVĚDNÉHO ČTENÍ, a Mgr. Alexandra Jiřičková, místostarostka města, která napomohla k tomu, aby se historie podniku TIBA zapsala do dějin města. Stojí pracovnice Městského muzea. Poděkujme těmto dámám, že v Městském muzeu nainstalovaly stálou expozici tradic textilní výroby ve Dvoře Králové a v létě 2015 uspořádaly výstavu „TIBA, vrchol a pád“. Historii podniku TIBA lektoroval Prof. RNDr Karel Martinek (klečící). 

 

Související články
Český „Manchester“ v proměnách časů. Otevřeli výstavu Tiba, vrchol a pád
Vyšlo nové Vlastivědné čtení 4/5
Zastupitelé se jednomyslně shodli na zájmu prodat průmyslovou zónu Zboží
Bedřich Machek je novým šéfredaktorem Vlastivědného čtení
Textilní minulost Dvora Králové ještě žije. V dílně pana Bartoše a Pluchy byl redaktor Deníku.
Co najdete v druhém čísle Vlastivědného čtení o Královédvorsku?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 310x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí