Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Sloučené řízení o výstavbě Karsitu přerušila námitka z podjatosti všech zaměstnanců úřadu včetně vedení města

Na sloučené stavební řízení pro továrnu Karsit ve Zboží přišlo přes 20 námitek.

Redakce / 22.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Již roční zdržení ve výstavbě továrny v průmyslové zóně Zboží ve Dvoře Králové se opět protáhne. Ve více než 20 došlých námitkách na sloučené řízení se však vyjímá jedna: poukazuje na podjatost celého úřadu. impulsem pro tento článek byla nová reportáž České televize (je v článku dole), o vyjádření jsme požádali jak Karsit, tak Jutu a jednoho z namítajících - reakce přišla jen od pana Kříže.
 

Karsit zatím získal čtyři pravomocná stavební povolení na připojení plynu, vody a kanalizace, elektřiny a na oplocení. Krajský úřad zamítl na podzim odvolání Juty proti povolení na příjezdovou cestu. Juta však napadla i již běžící stavební řízení na hrubé terénní úpravy, a Karsit tak byl nucen změnit strategii. Rozhodl se pro jeho zrušení a sloučení se stavebním řízením na stavbu vlastní tovární haly.

Přerušení sloučeného řízení 

(výňatek z úředního spisu)
Vzhledem ke skutečnosti, že v průběhu společného řízení vedeného ve výše uvedené věci byla jedním z účastníků společného řízení (spoluvlastníkem p.p.č. 791/1 a st.p.č. 1332 v k.ú. Dvůr Králové nad Labem) uplatněna námitka podjatosti všech zaměstnanců Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem, včetně všech vedoucích odborů, tajemníka, místostarostů a starosty města Dvůr Králové nad Labem a to dne 16.11.2018 pod č.př. 125145-18, o níž není stavební úřad oprávněn rozhodnout, stavební úřad v souladu s ustanoveními § 14 odst. 5 a § 57 odst. 1 písm. a) správního řádu opatřením ze dne 21.11.2018 dal podnět k rozhodnutí o výše uvedené předběžné otázce nadřízenému správnímu orgánu, kterým je Krajský úřad Královéhradeckého kraje. 

Na podkladě výše uvedeného stavební úřad společné řízení do doby pravomocného rozhodnutí o předběžné otázce tímto usnesením v souladu s ustanovením § 64 odst. 1 písm. c) bodu 1. správního řádu přerušil. 

Na sloučené řízení nyní přišlo více než 20 námitek, které mají jednotnou podobu a zřejmě tedy i autora - každá s 8 body se liší jen podpisy. Až na jednu výjimku, která se týká poukázání na systémové podjatosti vedení města a městského úřadu. Právě tato námitka patří mezi nejvážnější. Jak nám sdělil ředitel Karsit Automotive Jan Kříž, čeká se ve věci na pravomocné rozhodnutí nadřízeného orgánu, tedy krajského úřadu, který má za úkol jednat bezdokladně. V tomto případě počítá Jan Kříž opět se zdržením minimálně o 4 týdny. 

Bagry se poprvé zaryly do půdy v průmyslové zóně Zboží ve Dvoře Králové na jaře tohoto roku. Bohužel samotná výstavba robotizované lisovny pro autodíly, která má zaměstnat 350 lidí, se neustále odsouvá. Pro investora to samozřejmě znamená navýšení původních nákladů na výstavbu, které dle plánů činí 2 mld. Kč. Náklady na zdržení výstavby se nyní pohybují v řádu stovek miliónů (cca 270 mil. Kč) a každým dnem rostou. Přesto Jan Řípa věří ve výstavbu listovny a nevzdává se. 

Video o zahájení výstavby továrny z března 2018

Nyní se ve Zboží pracuje pouzena výstavbě inženýrských sítích a příjezdové cesty.  

Objednané stroje umístil v náhradních prostorách Karsitu v Jaroměři. Lisovna ve Zboží má dodávat německému koncernu VW například klíčový díl pro elektromobily, které se mají expedovat již příští rok. 

Nová reportáž ČT zde

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ČT, www.mudk.cz, ZvicinaTv.cz

 

Související články
Bude nebo nebude v novém Karsitu lakovna? Zeptali jsme se odpovědného ředitele Jana Kříže
Karsit mění plány. Ve Dvoře nebude lakovna, ta se rozšíří a zmodernizuje v Jaroměři
Nikdo nic proti stavbě továrny Karsitu nemá, ale nestaví se - PROČ?
Neznámý pachatel poničil kabel elektřiny v průmyslové zóně Karsitu
Video ze stavby a montáže transferového lisu SCHULER 1600t v továrně KARSIT v Jaroměři

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 5531x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020