')
Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Ocenění v soutěži Spokojený zákazník získala dvorská lékárna patřící kraji. Cenu předával hejtman

Redakce / 29.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
V devátém ročníku soutěže Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje bylo oceněno 9 podnikatelů a podnikatelek. Svého zástupce má letos i Dvůr Králové nad Labem, a to jednu ze 4 místních lékáren. Ocenění lékárny spadající pod samotný kraj - Královéhradeckou lékárnu, a.s., však ve městě budí rozpaky, stejně jako ocenění kavárny Kolonáda v Janských lázních, která patří pod státní podnik Státní léčebné lázně Janské lázně.
 

Obdivuji pracovitost a poctivost oceněných podnikatelů. Jsou zosobněním toho, že podnikání a zisk nemusí jít na úkor spotřebitele, pro kterého je ze všeho nejdůležitější kvalita výrobků a služeb. Ocenění Spokojený zákazník náleží lidem, kteří zlepšují renomé všech podnikatelů a kteří pokračují v řemeslné tradici našeho regionu. Děkuji všem oceněným a přeji jim mnoho úspěchů v další práci,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Spokojený zákazníkOcenění Spokojený zákazník uděluje Sdružení českých spotřebitelů na dva roky. Podnikatelé jsou navrhováni členy Sdružení českých spotřebitelů nebo zástupci místních a podnikatelských samospráv. Dle informací na webu organizátora, jej může získat podnikatel, který poskytuje služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele. 
Sdružení českých spotřebitelů (SČS) si klade za cíl hájit oprávněné zájmy a práva spotřebitelů na vnitřním trhu EU a ČR, přičemž zdůrazňuje preventivní stránku ochrany zájmů spotřebitelů: „Jen poučený spotřebitel se dokáže účinně hájit.“ SČS působí v řadě oblastí, pokrývají odbornosti ve vztahu k bezpečnosti a kvalitě výrobků i služeb.

Pan hejtman tímto pochválil i "své" zaměstnance. A to v případě pobočky Královéhradecké lékárny ve Dvoře Králové, která spadá pod Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje (ZH KHK). Vzhledem k tomu, že nominovat podnikatele mohou dle informací na webu členové Sdružení českých spotřebitelů nebo zástupci místních či podnikatelských samospráv, se nabízí, že kraj mohl nejen svůj podnik nominovat, ale také hodnotit.

Věříme, že v lékárně na poliklinice ve Dvoře Králové je skvělý personál. A chápeme, že v soutěžích tohoto typu je těžké být spravedlivý, ale přesto se zde nabízí otázka je, jestli se v ostatních lékárnách ve městě, které provozují malí podnikatelé bez podpory kraje či státní správy, vstřícně zaměstnanci ke svým zákazníkům nechovají? Měli možnost být nominovaní?
Spotřebitel má srovnání, ale ten o nominaci v tomto případě až tak nerozhoduje. Na způsob nominování a hodnocení jsme se zeptali organizátora Sdružení českých spotřebitelů soutěže e-mailem uvedeným na webu Sdružení českých spotřebitelů. Telefon uvedený na webu sdružení pro královéhradecký kraj hlásí, že neexistuje. Dovolali jsme se až na centrálu do Prahy, kde nám více informací poskytl Ing. Libor Novák, místopředseda správní rady. Podobnou anketu prý sdružení pořádá ještě v dalších 4 krajích. Návrhy na ocenění přicházejí od spotřebitelů (na webu je jiná informace - pozn. redakce) a oceněné následně vybírá "odborná komise" složená ze zástupců krajského úřadu, obchodní inspekce, státní zemědělské inspekce, veterinární správy, agrární komory a dokonce i zástupce seniorů z organizace od nás ze Dvora Králové - Václav Krejcar.

Lékárna na poliklinice ve Dvoře Králové, která spadá po ZH KHK, sídlí v prostorách nové polikliniky a byla slavnostně otevřena v roce 2013. Stala se tak čtvrtou lékárnou ve Dvoře Králové, a to opět umístěnou přímo v centru města. Občané očekávali, že alespoň jedna z těchto 4 lékáren bude mít pohotovostní službu o víkendu pro případ, že občané budou potřebovat některý z léků doporučených například v místní nemocnici či na dětské pohotovosti. Nestalo se tak. Naopak právě tato lékárna nemá otevřeno ani v sobotu. Zejména maminky malých dětí jsou tak v případě akutních nemocí odkázány na vzájemnou výpomoc či omezenou nabídku místní čerpací stanice.

Tato další pobočka Královéhradecké lékárny, a.s., však nezajišťuje pacientům jen služby formou výdeje léčiv a zdravotnických prostředků na recepty a poukazy a prodej volně prodejných přípravků. Zároveň celá společnost prostřednictvím svých lékáren zabezpečuje dodávky léčiv na lůžková oddělení nemocnic a menších zdravotnických zařízení. Právě tento fakt tak staví například místní rodinné lékárny do ne zcela spravedlivého konkurenčního prostředí. 

Dalším takovým oceněným je kavárna Kolonáda v Janských lázních, která patří dokonce pod státní podnik (Státní léčebné lázně Janské Lázně). V Janských lázních jsou, stejně jako ve Dvoře Králové, další kavárny a možnosti, kde se občerstvit, které poskytují příjemné prostředí i obsluhu - a to hlavně v rámci svých možností. Jen umístění kavárny Kolonáda v secesní budově navržené vídeňským architektem Brangem je již samo o sobě konkurenční výhodou.

A jaká jsou konkrétní čísla ankety v našem kraji? 
Přišly návrhy od celkem 31 předkladatelů, což prý ale neznamená, že bylo 31 návrhů - ty se mohly i vícekrát opakovat. Tedy 9 laureátů ocenění vybrala komise z celkem 31 návrhů.

Další otázkou je, kdo z občanů v kraji o této soutěží ví a má tak možnost svého oblíbeného podnikatele nominovat.

Součástí oficiální tiskové zprávy bylo poděkování místopředsedy Správní rady SČS Libora Nováka, že se jsou velmi rádi, že se "do hodnocení a práce odborných komisí se zapojují nejen spotřebitelé, ale právě i zástupci místních a podnikatelských samospráv, a že se takto zaměřenou podporou daří přispívat i k mnohem vyváženějšímu rozvoji jednotlivých územních obvodů kraje a ČR".

Cenu Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje 2018–2020 obdrželi:

  • Řezník – uzenář Mareš, s. r. o. – vyhledávaná řeznická prodejna v centru Náchoda s kvalitními výrobky zejména vlastní produkce
  • N I V A, s. r. o., z Dolního Přímu – výrobce kvalitního plísňového sýru
  • JungBerg, s . r. o. – výrobce hořického piva,pivovar obnovil výrobu po několika desetiletích, postupně revitalizuje jeho historické budovy a podílí se na propagaci města
  • Královéhradecká lékárna, a. s.– oblíbená lékárna ve Dvoře Králové nad Labem s ochotným a vstřícným personálem
  • Jan Mikeš z České Skalice – spolehlivý servis a prodej jízdních kol
  • Květoslava Hejcmanová – kvalitní opravy hodin a hodinek v Gajerových kasárnách v Hradci Králové
  • Kamil Mach – oblíbený zmrzlinářský stánek v Jaroměři
  • Státní léčebné lázně Janské Lázně, státní podnik – provozuje kavárnu Kolonáda, jejíž hosté oceňují příjemné prostředí a ochotný personál
  • LK PLAST, s. r. o., z Habřiny – jediný jednatel a společník Leoš Kalenský dlouhodobě poskytuje kvalitní služby ve vodoinstalatérství, topenářství, montáži, opravách a revizích plynových zařízení
Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj, SČS, Janské lázně
Foto: googlemaps

 

Související články
Ocenění jménem spokojených zákazníků v Královéhradeckém kraji získala i cestovní agentura ze Dvora Králové - I.R.I. - Tours Agency, spol. s r.o.

 
Vaše komentáře
Dotaz, 29.11.2018 20:16, Reagovat
Opravdu se ta lékárna jmenuje "Lékárna Na Záchrance"?
název, 29.11.2018 22:19, Reagovat
Děkuji za upozornění Na Záchrance je v Hradci Králové, ve Dvoře je na poliklinice - opraveno.
 
 
Přečteno 3221x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc
1.10.2019 - 30.10.2019
Konzerva místo zpozdného