Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

V Žirči přijímají první pacienty do opravených prostor

Redakce, / 7.12.2015, Žireč
Domov svatého Josefa v Žirči začal přijímat pacienty do nových prostor, které vznikly opravou bývalého pivovaru a fary. "Kapacita domova, který nabízí pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou, se zdvojnásobila ze 44 na 88 lůžek," řekl Dominik Melichar z Domova svatého Josefa.
 

Opravy objektů začaly loni na konci října, charita na opravu a vybavení získala dotaci 80 milionů korun. V objektu bývalého pivovaru najde domov 15 nemocných s roztroušenou sklerózou. Při rekonstrukci byl vybaven moderní technikou, jako například rehabilitačními přístroji či vodoléčbou. „Do konce prosince budeme mít tuto kapacitu naplněnou," řekl Melichar.

V budově bývalé fary vzniklo 29 lůžek pro odlehčovací pobyty, v přízemí je přednáškový sál a prostor pro stravování. „Klienty na tyto krátkodobé pobyty již přijímáme, během ledna by měla být obsazená všechna lůžka," řekl Melichar.

Rekonstrukcí bývalé fary a pivovaru stavební práce v areálu domova nekončí, stavbaři nyní pracují na nové čistírně odpadních vod. „Další investicí bude revitalizace náměstíčka mezi opravenými objekty, kde by v příštím roce měla vzniknout relaxační zóna," řekl Melichar. Dalším projektem je oprava bývalé sýpky, ve které by mělo vzniknout muzeum cyklistiky a sociálních a zdravotních pomůcek.

Domov sv. Josefa zřídila Oblastní charita Červený Kostelec v areálu bývalého jezuitského kláštera v Žirči v roce 2001. Zařízení dosud ročně poskytovalo péči zhruba 270 lidem s roztroušenou sklerózou z celé republiky.

Autor: Redakce / ČTK

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/v-zirci-prijimaji-prvni-pacient...

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 79x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí