Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Putování za Barunkou se školní družinou

Redakce / 10.07.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
V polovině června, kdy už pomalu vrcholí školní rok, jsme završili celoroční pravidelné čtení, projektovým dnem mimo školní družinu. Božena Němcová - není jen „ zkostnatělá spisovatelka“ povinné školní četby, ale je i autorka pohádek pro děti, proto jsme se rozhodli ji dětem ukázat jinak. Jak? Výletem do České Skalice
 

FOTOGALERIE - Putování za Barunkou

Jako holčičku, která chodí do školy, má babičku, rodiče, sourozence, kamarádky a vlastně skoro stejné starosti …

Ve družině jsme se seznámili s příběhem Babičky, potom jsme se vydali autobusem do České Skalice, kde jsme si prohlédli Barunčinu školu. Porovnali jsme, jak se děti učily tenkrát a jak dnes.

Cesta, po které chodily děti Panklových každý den do školy, je dnes naučnou stezkou zhruba 3,5 km dlouhou. Dovedla nás po červené turistické značce až do Ratibořic. Cestou jsme si prohlédli bažantnici, zámek, zámecký park a skleník. Pokračovali jsme ke mlýnu s „panem otcem“ a roztočeným mlýnským kolem. U Gutfreundova pomníku jsme se společně vyfotili a zapřemýšleli, kam asi babička s dětmi hledí. Na Starém Bělidle jsme vyslechli poutavé vyprávění o životě v Ratibořicích. 
U Viktorčina splavu jsme se rozloučili s Viktorkou a cestou k autobusu zavzpomínali na Kristlu z Panské hospody.

Celé odpoledne v Babiččině údolí se nám moc líbilo, netradičním způsobem jsme se seznámili se životem a dílem spisovatelky a vlastenky Boženy Němcové. Zjistili jsme, že učení, které si zažijeme, je vlastně moc fajn učení. 

Závěrem ještě poděkování bývalé paní učitelce ČJ a literatury paní Jaroslavě Padevětové, která nás celým odpolednem po stopách Barunky Panklové - Boženy Němcové provedla.

A. Neumannová a M. Šturmová
vychovatelky ŠD

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 904x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět