Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Rekonstrukce koupelen v Domově důchodců dokončena

Redakce, / 26.12.2022, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V krajském Domově důchodců bylo ještě do Vánoc předáno 44 zrekonstruovaných koupelen pro klienty krajského zřízení. Všichni dočasně přestěhovaní klienti se tak mohli na Vánoce vrátit domů: do svých pokojů.
Již loni se muselo kvůli havárii vodovodního potrubí a rozvodů ústředního topení přistoupit k rekonstrukci prostor během provozu Domova. Část klientů se tak musela až na celý rok přestěhovat místního soukromého zařízení CELOP, které klientům Domova důchodců zajistilo důstojné a bezpečné zázemí pro 27 seniorů. Podařilo se tak, že tito klienti Domova zůstali ve stejném městě, ale starali se o ně dokonce i stejní ošetřovatelé a ošetřovatelky.

„Jsem ráda, že se vše podařilo a výsledek vypadá skvěle. Klienti, kteří se po roce vraceli do svých pokojů, jsou velmi spokojeni. Velké poděkování patří celému týmu paní ředitelky Lorencové, stavební firmě, a především klientům a jejich rodinným příslušníkům,“ uvedla náměstkyně Martina Berdychová odpovědná za sociální oblast.

Za stavební práce ve dvorském Domově důchody zaplatil Královéhradecký kraj necelých 25 milionů korun. Došlo zde ke kompletní výměně rozvodů, obložení čtyřiceti koupelen jak na pokojích klientů, tak čtyř koupelen ve společných prostorech. 

"Nové podlahy řemeslníci provedli již beze spár, což umožňuje lepší údržbu a zabezpečení nezbytných hygienických požadavků. Všechny koupelny jsme vybavili LED svítidlem a koupelnové doplňky pořídili z vysoce odolného materiálu proti korozi. V pokojích a na chodbách jsme pro větší bezpečnost klientů nahradili původní podlahovou krytinu a snížili sokly. Za odvedenou práci na projektu děkuji investičnímu oddělení krajského úřadu,“ sdělil první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za investice.

Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem je krajské sociální zařízení, které zajišťuje služby seniorům vyžadujícím zvýšenou pravidelnou péči o vlastní osobu z důvodu zhoršeného zdravotního stavu v důsledku vysokého věku. O ty se stará 41 pracovníků v přímé péči a dalších 17 se stará o stravování, zajištění provozu a úklidu. Zařízení dlouhodobě pracuje na zkvalitňování péče o závislé seniory. Mezi jeho největší úspěchy posledních let patří zavedení paliativní péče, které bylo oceněno na celostátní úrovni.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 39x