Vyhledej
Královédvorsko > Rozhovory > Firmy a podnikatelé

Vyzkoušejte osobní koučink a začněte žít podle svých představ

Redakce / 29.01.2017, Dvůr Králové nad Labem
Jsou problémy, které probíráte s kamarádkami u kafe, s kamarády u piva, ale zjišťujete, že tento pokec ani rady od nejbližších dlouhodobě moc nepomáhají? Možná, že teď je ten správný čas na koučink. Tuto možnost ve Dvoře nabízí Robert Hoc. Prostřednictvím rozhovoru s ním vás seznámíme s tímto zajímavým přístupem k lidskému myšlení, kterému se začíná i v Čechách dařit.

Kdo je to osobní kouč? Všichni známe díky médiím sportovní kouče, ale osobní? 

Osobní kouč je někdo, kdo vám poskytne náhled na nějakou věc či situaci z jiného úhlu, než máte vy nebo vaše nejbližší okolí. Neříká přesně, co máte dělat, ale klade takové otázky, abyste si sami přišli na odpověd’, která bude pro vás nejlepší. 

Kdy člověk pozná, že by mohl takových služeb využít? 

Robert Hoc
Tel: 602 317 374 E-mail: anglickyprakticky@seznam.czFacebook: AnglickyPraktickyWeb: http://anglickyprakticky.cz

Osobní koučink:
Rychlý a účinný způsob, jak maximálně využít svůj potenciál.  * Individuální konzultace* Tvorba povahových profilů  * Metoda NLP * Vztahy a komunikace * Přednášky a kurzy

Angličtina:

* Soukromé hodiny v pohodlí * Angličtina od úplných začátků * Skupinové kurzy, firemní semináře * Konverzace, odstranění bloku mluvit 
* Angličtina pro středoškoláky
* Příprava na maturitní zkoušku * Tlumočení, simultánní překlady 
Dárkové poukazy na lekce a kurzy 


Obvykle je to ve chvíli, kdy se v nějaké situaci „zasekne” a připadne si, že neví, kudy se vydat dál a jaké kroky učinit. Tento stav se podobá jízdě autem s píchlou pneumatikou.

Hodně lidí předstírá, že je všechno v pořádku a jede dál, někdo si situaci sice přizná, ale doufá, že se pneumatika nějak sama opraví a nebo se jí snaží sami něčím zalepit. Jiní si zase myslí, že oprava by stála moc času, peněz nebo energie. Koučink je tu pro ty, které už nebaví dál jezdit s "píchlou pneumatikou". 

Proč myslíte, že je koučink ve světě tak úspěšný? 

Především proto, že kouč ví, jaké bývají nejčastější bloky v lidském životě, a zná metody, které pomůžou využít klientův skrytý potenciál. Ví totiž, že každý tento potenciál už dávno má, jenom možná zatím neví, jak ho nejlépe objevit, aktivovat a použít. Sám bych dříve nevěřil, co všechno je někdy možné dokázat díky několika jednoduchým metodám. Řešení bývají totiž často daleko blíže, než si zpočátku vůbec dokážeme představit. Někdy například stačí vypracovat povahový profil klienta k objevení nejjednoduššího možného řešení. 

Jak jste s koučinkem začínal, co vás k tomu přivedlo? 

Vždycky mě zajímalo, proč lidé dělají, to co dělají. A proč některým stejné věci fungují a některým ne. Vždycky jsme věřil tomu, že život může být o něco jednodušší, než se všeobecně říká. A tak jsem se začal zajímat o to, co by mohlo lidem život usnadnit. Měl jsem to štěstí, že jsem se přes kamaráda seznámil s jedním z nejlepších koučů, které u nás máme a později také i s několika dalšími ze zahraničí. Díky tomu jsem sám měl ten nejlepší koučink, jaký jsem si jen mohl přát. A v tu chvíli jsem věděl, že tohle je to, co chci dělat. 

Má osobní koučink nějaká omezení - věkové, obsahové? 

Nemyslím si. Pokud je člověk opravdu připraven, všechno je možné. 

Po svých koučinkových zkušenostech již jistě víte, jaká jsou nejčastější omezující dogmata. 

To je pravda. Jedná se například o tato přesvědčení: „tak to prostě je”, „všichni takhle přece žijí”, „tak to musí být”, "už na to nemám věk", „to ale přece nejde" apod. Sám raději zastávám názor, že život možná není jednoduchý, ale může být :) 

Může se stát, že váš klient ještě není na koučink připravený? 

Určitě, ale obecně platí, že když už zájemce přijde, tak je to proto, že připravený je. Často přijdou lidé poté, co o osobním koučinku slyšeli a nebo mluvili s někým, kdo dobrou zkušenost s koučinkem má. Velkou výhodou pro klienta je, že první "pokec" u mne je zdarma, takže klient má možnost se v klidu předem dozvědět vše, co ho zajímá. Ve světě to tak funguje už několik desetiletí a jsem moc rád, že i v České republice tato metoda začíná být součástí běžného života. Každý z nás totiž máme ve svém životě něco, co nás brzdí, co bychom mohli zlepšit, co jsme si chtěli vždycky splnit a díky čemu by se nám „dýchalo" přeci jen o něco lépe. A v dnešní době je to potřeba dvojnásob. 

V jakých oblastech života se dá koučink použít? 

Prakticky kdekoliv, ale nejčastěji se používá k tomu, abychom lépe poznali sami sobě, k vyřešení nějakého problému a také pro zlepšení komunikace např. ve vztahu, v rodině nebo na pracovišti. Koučink je tu pro ty, které už nebaví dokola opakovat ty samé chyby a teď chtějí prožít druhou polovinu života podle svých představ.

Na čem závisí úspěch? 

Úspěch závisí především na tom, jestli to, na co během našeho setkání přijdeme, klient začne používat i v praktickém životě :-) 

Autor: Kateřina Sekyrková
Související odkazy
Web Roberta Hoce
Vaše komentáře

Přečteno 6722x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
20.06.2024 13:00 - 20.06.2024 15:00
Workshop - praktická ukázka malování na sklo
20.06.2024 19:00 - 20.06.2024 20:30
Manželé Stodolovi (drama, od 15 let)
20.06.2024 15:45 - 20.06.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi