Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

SDH Choustníkovo Hradiště má z krajského kola hry Plamen skvělé stříbro

Úspěšný spolek hledá další mladé hasiče, trénuje se v Choustníkově Hradišti

Redakce / 24.06.2019, Choustníkovo Hradiště
První červnový víkend se sešlo 8 družstev v kategorii mladší a 12 družstev v kategorii starší z okresu Trutnov porovnat své síly. Na podzim už všechny tyto týmy zaběhly závod požární všestrannosti, který je pouze jednou z disciplín celého okresního kola. Dalších pět družstev čekalo. Již asi třetím rokem se část sobotní koná v Havlovicích na travnatém povrchu, v neděli se přesouváme na stadion do Úpice na škvárový ovál.

FOTOGALERIE - SDH Choustníkovo Hradiště vítězstvím v okresním kole postoupilo na krajské kolo hry Plamen, ze kterého má stříbro

Choustníkovo Hradiště podzimní ZPV s náskokem vyhrálo. Věřili jsme, že úspěšná jízda bude pokračovat, ale chybovat je lidské a každá chyba může naděje na postup na kraj překazit.

Chyby jsme nedělali, běželi jsme dle svých možností a další čtyři disciplíny jsme vyhráli, v jedné jsme byli druzí. Celkově s přehledem vítězíme a postupujeme, letošní krajské kolo pořádá naše domácí trutnovské okresní sdružení. Spolu s námi postupuje družstvo z Horního Lánova.

Sledujeme dění v ostatních okresech, známe soupeře, známe časy, kterých dosáhli ve svých okresních kolech, některá družstva jsme potkali na kraji v loňském roce, kde jsme získali třetí místo. Největším soupeřem bude znovu vloni vítězný Chlumec nad Cidlinou.

Přidáváme tréninky, rodiče nám vychází vstříc a uvolňují děti ze školy (děkujeme moc), ladíme sestavy, každá setinka vteřiny může rozhodnout. Časů Chlumce pořád ale nedosahujeme.

Vyrážíme na náročný víkend, musíme zvládnout všech šest disciplín včetně ZPV. Na stadionu v Trutnově se v sobotu dopoledne konalo nejprve krajské kolo dorostu, starší začínají až po obědě.
Pořadí disciplín je jiné, v sobotu jsou disciplíny štafeta 4x60, požární útok, štafeta dvojic a štafeta CTIF, na neděli zbývá ZPV a útok CTIF.

Štafeta 4x60 nám vychází na 3. místo, požární útok také na 3. místo, štafeta dvojic na 4. místo, v součtu zatím místo 2. za Chlumcem. Štafeta CTIF se nám ani v jednom pokuse nepovedla bezchybně a až 9. místo nás odsouvá na celkové 4. místo. Náladu nám nezlepší ani bouřka, kroupy a déšť, který zaplavuje naše plánované stanové městečko v Malých Svatoňovicích. Odjíždíme nocovat domů, ráno brzy budíček, abychom zvládli přesun, snídani a připravit se na útok CTIF. Vloni nám nedělní disciplíny pomohly se vyškrábat z místa pátého na konečné třetí. V to doufáme i letos. Od druhého místa nás dělí pouze 2 body.
A daří se, po útoku CTIF jsme celkově třetí. A po ZPV jsme opravdu DRUZÍ.

A už se začínáme těšit na rok příští - z našeho úspěšného týmu nikdo neodchází do dorostu, všichni jsou ještě mláďátka, Chlumec měl převážnou část družstva ve starších posledním rokem. Takže šance bude, třeba ten postup na republiku vyjde :-).

I přesto, že nikdo nepřechází do dorostu, hledáme posily do kategorie mladší i starší. Pokud máš chuť to s námi zkusit, trénujeme i přes prázdniny (pouze s přestávkou od 6. 8. do 20. 8.) každý čtvrtek od 16.30 do 18.00 hod. v Choustníkově Hradišti na hřišti.

Šárka Medlíková
Foto: Bedřich Hak z SDH Miletín

Související články
Ženy z SDH Hřibojedy postupují ma MČR v požárním sportu
Vaše komentáře

Přečteno 1367x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
22.06.2024 21:30 - 22.06.2024
Putovní kino - Tancuj Matyldo
22.06.2024 21:30 - 22.06.2024
Putovní kino - Tancuj Matyldo