Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

SDH Choustníkovo Hradiště má z krajského kola hry Plamen skvělé stříbro

Úspěšný spolek hledá další mladé hasiče, trénuje se v Choustníkově Hradišti

Redakce / 24.06.2019, Choustníkovo Hradiště
První červnový víkend se sešlo 8 družstev v kategorii mladší a 12 družstev v kategorii starší z okresu Trutnov porovnat své síly. Na podzim už všechny tyto týmy zaběhly závod požární všestrannosti, který je pouze jednou z disciplín celého okresního kola. Dalších pět družstev čekalo. Již asi třetím rokem se část sobotní koná v Havlovicích na travnatém povrchu, v neděli se přesouváme na stadion do Úpice na škvárový ovál.
 

FOTOGALERIE - SDH Choustníkovo Hradiště vítězstvím v okresním kole postoupilo na krajské kolo hry Plamen, ze kterého má stříbro

Choustníkovo Hradiště podzimní ZPV s náskokem vyhrálo. Věřili jsme, že úspěšná jízda bude pokračovat, ale chybovat je lidské a každá chyba může naděje na postup na kraj překazit.

Chyby jsme nedělali, běželi jsme dle svých možností a další čtyři disciplíny jsme vyhráli, v jedné jsme byli druzí. Celkově s přehledem vítězíme a postupujeme, letošní krajské kolo pořádá naše domácí trutnovské okresní sdružení. Spolu s námi postupuje družstvo z Horního Lánova.

Sledujeme dění v ostatních okresech, známe soupeře, známe časy, kterých dosáhli ve svých okresních kolech, některá družstva jsme potkali na kraji v loňském roce, kde jsme získali třetí místo. Největším soupeřem bude znovu vloni vítězný Chlumec nad Cidlinou.

Přidáváme tréninky, rodiče nám vychází vstříc a uvolňují děti ze školy (děkujeme moc), ladíme sestavy, každá setinka vteřiny může rozhodnout. Časů Chlumce pořád ale nedosahujeme.

Vyrážíme na náročný víkend, musíme zvládnout všech šest disciplín včetně ZPV. Na stadionu v Trutnově se v sobotu dopoledne konalo nejprve krajské kolo dorostu, starší začínají až po obědě.
Pořadí disciplín je jiné, v sobotu jsou disciplíny štafeta 4x60, požární útok, štafeta dvojic a štafeta CTIF, na neděli zbývá ZPV a útok CTIF.

Štafeta 4x60 nám vychází na 3. místo, požární útok také na 3. místo, štafeta dvojic na 4. místo, v součtu zatím místo 2. za Chlumcem. Štafeta CTIF se nám ani v jednom pokuse nepovedla bezchybně a až 9. místo nás odsouvá na celkové 4. místo. Náladu nám nezlepší ani bouřka, kroupy a déšť, který zaplavuje naše plánované stanové městečko v Malých Svatoňovicích. Odjíždíme nocovat domů, ráno brzy budíček, abychom zvládli přesun, snídani a připravit se na útok CTIF. Vloni nám nedělní disciplíny pomohly se vyškrábat z místa pátého na konečné třetí. V to doufáme i letos. Od druhého místa nás dělí pouze 2 body.
A daří se, po útoku CTIF jsme celkově třetí. A po ZPV jsme opravdu DRUZÍ.

A už se začínáme těšit na rok příští - z našeho úspěšného týmu nikdo neodchází do dorostu, všichni jsou ještě mláďátka, Chlumec měl převážnou část družstva ve starších posledním rokem. Takže šance bude, třeba ten postup na republiku vyjde :-).

I přesto, že nikdo nepřechází do dorostu, hledáme posily do kategorie mladší i starší. Pokud máš chuť to s námi zkusit, trénujeme i přes prázdniny (pouze s přestávkou od 6. 8. do 20. 8.) každý čtvrtek od 16.30 do 18.00 hod. v Choustníkově Hradišti na hřišti.

Šárka Medlíková
Foto: Bedřich Hak z SDH Miletín

 

Související články
Ženy z SDH Hřibojedy postupují ma MČR v požárním sportu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1269x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí