Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Hasiči zachraňovali o víkendu v Ratibořicích na jezu 1 dospělou a 3 nezletilé osoby

Redakce / 23.05.2022, Česká Skalice - Náchodsko a Broumovsko
Řeka Úpa je u vodáků oblíbená, ale právě v Ratibořicích dva jezy blízko u sebe - u obce Zlíč a známý Viktorčin splav - patří k těm nebezpečným a vybírají si mezi nezkušenými nebo neopatrnými vodáky své oběti.

Tři jednotky hasičů - profesionální z Jaroměře, Náchoda a dobrovolná z České Skalice - spěchaly v neděli 22. května 2022 v odpoledních hodinách do Ratibořic. 

Podle ohlášení bylo v řece Úpě u jezu u Zlíče několik osob, které potřebovaly pomoc. 

Lidé byli zachráněni před příjezdem jednotek, šlo o jednu dospělou osobu a tři nezletilé. Všechny byly v péči ZZS, jedno dítě bylo převezeno do nemocnice.

Tento mechanický jez byl rekonstruován v roce 2016 a díky ní vznikl otvor, který poslouží v případě maximálního zdvihu jezu k tomu, aby voda všechna voda neproudila z Úpy přímo do přivaděče k přehradě Rozkoš. Část vody tento obtok odvádí do koryta řeky, kudy voda poteče dál k České Skalici.

Přímo na tomto sjezdu cvičili hasiči záchranu letos na jaře - viz video.


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
foto: obec Zlíč

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 379x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
04.03.2022 - Od dnešního dne je v ČR vyhlášen nouzový stav. Občanů ČR se nijak nedotkne, jedná se o nástroj krizového řízení, umožní zjednoduší koordinaci a technické řešení při pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí