Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Silný vítr převrátil skákací hrad v Chlumci nad Cidlinou. Zraněno bylo sedm osob.

Anička Kubíková / 27.08.2020, Chlumec nad Cidlinou - Okres Hradec Králové
Ve středu 26. 9. 2020 se za silného větru krátce před půl jednou odpoledne uvolnil a převrátil dětský skákací hrad v zábavním parku na Hradecku. Na místě se zranilo sedm osob, z toho bylo šest dětí. Záchranná služba je ihned převezla do nemocnice.

Na místě společně zasahovaly všechny složky IZS, které spolupracovaly na vyproštění osob, evakuaci a zajištění celého areálu. Do péče záchranářů bylo na místě svěřeno 6 dětí, všechny byly transportovány do nemocnice, jedno bylo převezeno vrtulníkem letecké záchranné služby. Hasiči ještě prošli celý areál zábavního parku, zda se někde nenachází jiné zraněné osoby, nikdo další už ale nebyl objeven. Místo zásahu si pak převzali kriminalisté z územního odboru v Hradci Králové, kteří zjišťují okolnosti vzniku mimořádné události. Z šetření prozatím vyplynulo, že zraněno bylo celkem 7 osob, událost policie v současné době prošetřuje jako možné ublížení na zdraví z nedbalosti. 

Momentálně není proti žádné osobě vedeno trestní stíhání.

Na místě zasahovali čtyři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Nový Bydžov, Hradec Králové – Pražská a JSDH Chlumec nad Cidlinou a Nové Město nad Cidlinou.

Hasiči měli kvůli silnému středečnímu větru obzvláště napilno, napříč všemi okresy zasahovali u necelé čyřicítky událostí. Nejčastěji odstraňovali popadané stromy z komunikací. Například na Rychnovsku zastavil provoz na trati strom v kolejišti, hasiči jej rozřezali a oklidili. V Náchodě, Jaroměři a Rychnově nad Kněžnou pomohly jednotky se zajištěním uvolněných plechů na střechách domů. V Lípě nad Orlicí a Pecce likvidovali hasiči požár travního porostu po pádu drátů elektrického vedení. Na vodní nádrži Rozkoš u obce Lhota zasahovaly jednotky HZS Jaroměř a JSDH Nové Město nad Metují s Vodní záchrannou službou u převrácené plachetnice. Nikdo nebyl zraněn.

Zdroj: HZS Královéhradecký kraj, www.policie.cz

Související články
Policie zveřejnila první závěry ohledně loňské události v zábavním parku v Chlumci nad Cidlinou
Vaše komentáře

Přečteno 446x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí
2.12.2021 19:00 - 2.12.2021 21:00
Hlas lásky
4.12.2021 09:00 - 4.12.2021 14:00
Předvánoční malování na ozdoby
4.12.2021 16:30 - 4.12.2021 18:30
Encanto