Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Silný vítr lámal stromy a strhával střechy. V Hořicích spadl strom na auta

Silný vítr přidělal hasičům práci

Redakce / 5.03.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V pondělí 4. března se vyplnila varování ČHMÚ a v odpoledních hodinách začal vát čerstvý jihozápadní až západní vítr, který byl doprovázený nárazy větru o síle 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h). Krajské operační středisko hasičů přijalo od 15 do 17:30 hod. hlášení asi o třicítce událostí, které zapříčinil právě silný vítr.
 
V Hořicích spadl vzrostlý strom na dvě osobní auta v Barákově ulici. Při události nebyl nikdo zraněn. Komunikace byla po dobu likvidačních prací uzavřena. Hasiči místo události zabezpečili a po došetření spadlý strom rozřezali a odklidili. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hořice.

V obci Pecka odstranili v 17:11 členové HZS Nová Paka a JSDH Pecka spadlý stromu z komunikace. 

V Červeném Kostelci hasiči zajišťovali místo u čerpací stanice, kde došlo k úniku plynu z proražené nádrže vlivem odlétnuté střechy (hlášeno v 15:25). Na místo jeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce, kteří místo události zabezpečili. Výbušné koncentrace nenaměřili ani nebylo nic dalšího ohroženo. Okolí bylo do doby, než se nádrž vyprázdnila, uzavřeno, a z toho důvodu se zastavil na nezbytnou dobu i provoz na blízké silnici I/14. Po vyprázdnění nádrže byl provoz opět obnoven a hasiči předali místo zásahu majiteli.

Jednotky také zajišťovaly uvolněné části střech na jaroměřském autobusovém nádraží a černilovské základní škole.

V Libotově odstranili hasiči HZS Dvůr Králové nad Labem v 15:41 nalomený strom nad komunikací. 

V Kocbeřích zajišťovala profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem v 16:30 utržený plechový hřebenáč na střeše domu.  

V katastru Týniště nad Orlicí narazil projíždějící motorový vlak do větší větve v kolejišti (hlášeno v 17:30), nikdo ale nebyl zraněn. Jednotky HZS Rychnov nad Kněžnou a JSDH Týniště n. O. místo zajistily a následně si věc převzali drážní hasiči SŽDC.

Hasiči také zasahovali na Rychnovsku u dvou požárů menšího rozsahu, kdy hořela tráva od spadlých drátů elektrického vedení.

Na dalších místech v kraji odklízeli profesionální i dobrovolní hasiči stromy ze silnic.
Výstraha platí až do dnešních 14 hod. Poté má, dle předpovědi, dojít k mírnému ochlazení. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, chmu.cz
 

Související články
Kromě silného větru jsou očekávány v neděli večer i bouřky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 502x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí