Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Varování ČHMÚ - Královéhradecký kraj může zasáhnout silné sněžení

Redakce / 21.12.2018, REGIONY - Obce a sousední regiony
Kdo by si nepřál Vánoce v bílém... A Český hydrometerologický ústav přišel včera se zprávou, která je v tomto ohledu dobrá: bude sněžit. Ovšem s pravděpodobností menší než 50 % se bude jednat o silné sněžení, které bylo důvodem k vyhlášení výstrahy.
 

V pátek 21. prosince se v severovýchodní polovině ČR včetně Trutnovska přechodně vyskytne silné sněžení s úhrny nad 3 cm/1h nového sněhu. Komunikace mohou být nesjízdné, zhoršená dohlednost, možnost vzniku kalamitní situace. Doporučuje se vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky, přizpůsobit tomu rychlost jízdy. Doporučujeme sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Pokud se vydáte zahranice regionu směrem na Moravu, potom zejména na severní Moravě a ve Slezsku očekávejte silný vítr, v Olomouckém kraji bude čerstvý vítr místy dosahovat v nárazech až 20 m/s (až 70 km/h) a na horách až 30 m/s (až 110 km/h).

Na opačném konci Čech - na Šumavě - se aktuálně vodní hodnota sněhu pohybuje od 20 do 100 mm. Během pátku 21. prosince se zde bude oteplovat, bude vát čerstvý vítr a teplota vystoupí nad nulu. V důsledku toho sníh začne tát a v kombinaci s vydatnějšími dešťovými srážkami bude v pátek večer a zejména v noci na sobotu docházet k vzestupům hladin všech menších toků. V noci z pátka na sobotu očekáváme, že dojde v povodí horní Otavy, Blanice a horní Vltavy k dosažení 1. SPA.
V sobotu během dne by horní úseky toků měly už klesat.

Přejeme vám klidnou a bezpečnou cestu, ať už se vydáte jakkoliv a kamkoliv. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ČHMÚ


 

Související články
Jste nespokojení s čištěním zasněžených ulic? V zimě se smiřme se sněhem, i na chodnících.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1598x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí