Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči z Mlázovic bojují za Královéhradecký kraj o titul dobrovolných hasičů

Podpořte mlázovické hasiče svým hlasem do 20. října 2021

Redakce / 13.10.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Sbor hasičů z Mlázovic byl jako jediná jednotka z Královehradeckého kraje a jediný sbor dobrovolných hasičů na Jičínsku nominován do celostátní ankety o dobrovolné hasiče roku 2021. Pojďme nyní podpořit ve finálovém klání jednotku za rychlý červnový zásah u bažantnice a sbor za jedinečnou vzdělávací akci v Borku pod Zvičinou.

FOTOGALERIE - JSDH Mlázovice zásahy nominace

Mlázovice se tak staly finalisty v obou vyhlašovaných kategoriích a doplňují 25 jednotek a 25 sborů z celé České republiky.

Zásah u požáru bažantnice

Odborná porota nominovala jednotku za provedený zásah u požáru bažantnice v neděli 20. června 2021. V 16:45 h se v tento den nad Mlázovicemi objevil nepěkný černý oblak. Záhy na to se rozezvučely sirény. Místní hasiči vyjeli v rekordně krátkém čase k požáru bažantnice a technického zázemí mlázovických myslivců.

Při příjezdu na místo byl objekt z velké části zasažen, plameny šlehaly metr nad střechu. Místo bylo silně zadýmené. Ihned byly započaty hasební práce. Hasiči se snažili hasit silně hořící odchovnu bažantů, zároveň se ale pokoušeli zabránit dalšímu rozšíření požáru na nově dostavěnou část zázemí, která začínala hořet také. Zásah byl poměrně náročný, protože štiplavý kouř znepříjemňoval veškeré činnosti. Velká část probíhala v dýchací technice, což nebylo při panujícím vedru vůbec nic příjemného. 

Později na místo dorazili s dvěma cisternami také profesionální hasiči ze stanice Hořice a cisterna s visutou plošinou ze stanice Jičín. Tyto vozy dodávaly vodu do mlázovické cisterny a dále se postaraly o dopravu vody na místo zásahu z místního koupaliště. Tam čerpací stanoviště obsluhovali dobrovolní hasiči z Chotče. Zhruba po dvou hodinách se ohnivého kohouta podařilo zkrotit a na místě zůstala pouze místní jednotka, která vykonávala dohled až do ranních hodin.

Díky extrémně rychlému zásahu JSDH Mlázovice se podařilo uchránit velkou část nově postavené budovy. V tomto případě se hrálo o minuty. Přesto i na ní vznikly poměrně velké škody. Poškozený je nový chladící box na zvěřinu, vyměnit se musí komplet veškerá elektroinstalace, která byla pouze několik týdnů stará. Další část původní odchovny je zcela zničená, stejně tak část zastřešených voliér. Na místě uhynulo více než 1000 ks malých bažantů.

Hlasovat pro jednotku lze do 20.10.2021 prostřednictvím SMS ve tvaru: HASICI JVC5 (toto zaslat na číslo 900 77 06) nebo na webu www.adhr.cz/hlasovani-jednotky
V této kategorii  může každý hlasovat 1x SMSkou a 1x na webu. Upozorňujeme, že na webu je nutné hlasovat současně pro jednotky ve všech oblastech (jinak systém hlasování neumožní).


Požár školy po hodině chemie - vzdělávací akce

Sbor si nominaci zase vysloužil za výchovně - preventivní akci na dětském táboře v Borku pod Zvičinou. Akce nesla název "Požár školy po hodině chemie", kdy nešikovný pan profesor provedl špatně chemický pokus a zapálil školu.

Hlasovat pro sbor lze do 20. 10. 2021 prostřednictvím SMS ve tvaru: HASICI SVC5 (toto zaslat na číslo 900 77 06) nebo na webu www.adhr.cz/hlasovani-sbory 
V této kategorii  může každý hlasovat 1x SMSkou a 1x na webu.  Upozorňujeme, že na webu je nutné hlasovat současně pro sbory ve všech oblastech (jinak systém hlasování neumožní). 


Smyslem a posláním ankety je podpora a propagace činností sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů. 

Hasiči z Mlázovic všem děkují za udělené hlasy!


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 677x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí