Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Letecká nehoda, tragická dopravní nehoda, záchrana zvířat a samozřejmě požáry.

Práce profesionálních i dobrovolných hasičů v Královéhradeckém kraji v realitě - aneb poslední víkend nebyl jednotvárný, ani nudný

Redakce / 7.05.2018
To je práce hasičů v Královéhradeckém kraji v uplynulém víkendu.
 

FOTOGALERIE - Tragická dopravní nehoda, letecká nehoda, záchrana zvířat a samozřejmě požáry - to práce hasičů v uplynulém víkendu

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Všestary – dopravní nehoda – 4. 5. 01:23

Hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjížděli k dopravní nehodě do části Rozběřice. Kamion zůstal stát na hraně příkopu a nemohl dál. Při nehodě došlo k drobnému úniku provozních náplní.  Jednotka zajistila uniklý olej a komunikaci uklidila. Odtažení kamionu provedla odborná firma.

Nový Bydžov – požár – 4. 5. 10:28

Profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov zasahovali v části Žantov u požáru hrabanky. Předtím na místě probíhalo pálení, hasiči pak jen místo dohasili pomocí vysokotlakého proudu.   

Čeperka – požár – 4. 5. 14:40

Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli v rámci mezikrajské výpomoci k nahlášenému požáru garáže u rodinného domu. Objekt byl silně zakouřen. Průzkumem bylo zjištěno, že se v objektu nalézaly dvě tlakové lahve, které byly už mimo garáž. Na místě zasahovaly hradečtí hasiči ve spolupráci s jednotkami požární ochrany z Pardubického kraje. 

Hradec Králové – dopravní nehoda – 4. 5. 22:23

Ve Svobodných Dvorech v Dvorské ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice HK – Pražská u dopravní nehody osobního vozidla bez zranění. Automobil projel rovně přes kruhový objezd. Hasiči vozidlo odstranili mimo komunikaci a vozovku uklidili po předchozím úniku provozních kapalin.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 5. 5. 5:06

Opět do Dvorské ulice do Svobodných Dvorů vyjeli profesionální hasiči ze stanice HK – Pražská. Tentokrát zde došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení a zastávky MHD. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Jednotka místo události zajistila, odstranila vozidlo mimo komunikaci a předala místo policii a technickým službám.

Všestary – dopravní nehoda – 5. 5. 11:23

V části Rozběřice zasahovali profesionální hasiči ze stanice HK – Pražská. Došlo zde k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních náplní. Hasiči místo události zajistili a provedli úklid vozovky.

Hradec Králové – požár – 6. 5. 08:29

V části Pouchov zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u požáru lesního porostu. Požár asi 10m pruhu trávy zasahoval až do železničního náspu.

Měník – dopravní nehoda – 6. 5. 09:36

V části Bydžovská Lhotka zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jedno z nich mělo vylomené kolo a na místě došlo také k úniku provozních náplní. Hasiči provedli protipožární opatření a vozovku uklidili.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 6. 5. 18:19

U dopravní nehody dodávky a osobního automobilu ve Svobodných Dvorech zasahovali profesionální hasiči ze stanice HK – Pražská. Jeden z automobilů Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lužany – dopravní nehoda – 4. 5. 21:19

Jičínští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody jednoho osobního vozidla, které vyjelo mimo vozovku a skončilo v příkopě. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili akumulátor. Dvě osoby skončily v péči záchranářů.

Šárovcova Lhota – technická pomoc – 5. 5. 14:46

V části Libín odstraňovali profesionální hasiči z Hořic strom spadlý přes komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Studnice – dopravní nehoda – 4. 5. 15:09

Náchodští profesionální hasiči byli povoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Dvě osoby si převzala do péče záchranka. Hasiči řídili namístě dopravu a provedli protipožární opatření. Po zadokumentování policií ČR mohla jednotka vozovku uklidit.

Říkov – dopravní nehoda – 4. 5. 21:21

U dopravní nehody osobního vozidla se zraněním jedné osoby zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Automobil skončil mimo vozovku převrácený na střeše. Hasiči zajistili místo události a poté pomohli s naložením vozu na odtah.  

Police nad Metují – dopravní nehoda – 5. 5. 19:35

V části Pěkov došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Při nehodě došlo ke zranění pěti osob. Hasiči na místě pomáhali záchranářům s ošetřováním osob, které byly poté převezeny do zdravotnického zařízení. Jednotka zajistila po došetření úklid vozovky a odstranění havarovaných vozidel mimo komunikaci.

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 6. 5. 18:23

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní. Jednotky zajistily místo události a provedly úklid vozovky

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – záchrana zvířat – 4. 5. 08:17

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou pomohli se záchranou dvou malých liščat. Ta spadla v části Hroška do studniční šachty asi 1,5 hluboko. Jednotce se podařilo mláďata zachránit a předali je myslivcům.

Dobruška – letecká dopravní nehoda – 4. 5. 18:57

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky zasahovali u havárie horkovzdušného balonu. Ten při manévru poškodil i sloup telekomunikačního vedení. Po příjezdu jednotek na místo byl už balón na zemi. Jedna osoba byla zraněna a záchranáři ji převezli do nemocnice. Hasiči se postarali o to, aby byl balón kompletně vypuštěn a nezasahoval do blízké komunikace. Místo události si převzali policisté.  

Borovnice – požár – 5. 5. 17:06

V části Rájec zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dále dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Lhoty u Potštejna. Hořel zde lesní porost a hrabanka na ploše asi 60x30 metrů. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a zajistili ho tak, aby se dále nešířil. Způsobená škoda byla odhadnuta na 3 tisíce korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.

Doudleby nad Orlicí – požár 6. 5. 17:25

V části Vyhnánov zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Doudleb nad Orlicí u požáru plastového bazénu se schůdky. Požár způsobil škodu asi pět tisíc korun, díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty v hodnotě asi 2 milionů korun.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

 

Trutnov – požár – 5. 5. 05:49

V části Babí zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Horního Starého Města a Žacléře u požáru lesní hrabanky. Jednalo se o hlášené pálení. Aby se dostali hasiči s vodním zdrojem až k ohnisku požáru, museli vybudovat vedení asi na vzdálenost 500 metrů. Požár se rozšířil pouze na hrabanku a klestí, událost se tak obešla beze škody.

Mladé Buky – dopravní nehoda – 5. 5. 10:36

Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby. Po došetření nehody policií zajistila jednotka úklid komunikace.

Jívka – dopravní nehoda – 5. 5. 16:59

U dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Adršpachu. Hasiči po svém příjezdu poskytli první předlékařskou pomoc a poté zajistili kyvadlové řízení dopravy. Místo události jednotky zajistily a nakonec uklidily vozovku.

Trutnov – dopravní nehoda – 6. 5. 09:58

V Husitské ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a uklidili vozovku od střepů z havarovaných vozidel.

Trutnov – dopravní nehoda – 6. 5. 17:54

U dopravní nehody tří osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Událost se stala v Krkonošské ulici. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní, které jednotka zasypala sorpčním materiálem.

Vlčkovice v Podkrkonoší – dopravní nehoda – 6. 5- 21:05

U tragické dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Jaroměře. Automobil vyjel ze silnice a narazil do stromu. Jedna osoba bohužel náraz nepřežila. Po vyšetření dopravní nehody policisty zajistily jednotky vyproštění a naložení havarovaného vozidla na odtah.


por. Mgr. Martina Götzová

tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Hasiče o víkendu zaměstnávaly dopravní nehody, požáry od vznícených sazí nebo třeba spadlé stromy
Při pádu větroně v Žirči se poškodilo jen letadlo

 
Vaše komentáře
7.05.2018 23:47, Reagovat
KRÁLOVÉDVORSKO JE OPRAVDU VELIKÉ
 
 
Přečteno 1823x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí