Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na pomoc tonoucímu muži, pod kterým se propadl led, přiletěl vrtulník

anonymně / 3.03.2018, Chlumec nad Cidlinou - Okres Hradec Králové
V pátek 2. března v 15:42 zasahovaly posádky LZS Hradec Králové a RLP Nový Bydžov v Chlumci nad Cidlinou při tonutí 66letého muže, pod kterým se probořil led. Posádka vrtulníku byla připravena k okamžitému provedení záchrany z vody za využití lanových technik, ale v době příletu na místo byl pacient již pomocí desky a lan vytahován z vody přivolanými hasiči.
 
Po vyšetření a zahájení léčby byl s podchlazením letecky transportován na Oddělení urgentní medicíny FN Hradec Králové. V Královéhradeckém kraji se během posledního týdne jedná už o třetí osobu zachraňovanou po proboření ledu. Na záznamu je vidět hranice mezi silnější a tenčí vrstvou ledu, kterou však není možné rozpoznat z úrovně hladiny. Proto důrazně varujeme veřejnost před vstupem na jakékoliv zamrzlé přírodní plochy a prosíme rodiče o poučení svých dětí! 

 
Video: Anatolij Truhlář
 

Související články
Pod dvěma bruslaři se ve středu na vodní nádrži Rozkoš propadl led

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 326x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí