Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na pomoc tonoucímu muži, pod kterým se propadl led, přiletěl vrtulník

anonymně / 3.03.2018, Chlumec nad Cidlinou - Okres Hradec Králové
V pátek 2. března v 15:42 zasahovaly posádky LZS Hradec Králové a RLP Nový Bydžov v Chlumci nad Cidlinou při tonutí 66letého muže, pod kterým se probořil led. Posádka vrtulníku byla připravena k okamžitému provedení záchrany z vody za využití lanových technik, ale v době příletu na místo byl pacient již pomocí desky a lan vytahován z vody přivolanými hasiči.
Po vyšetření a zahájení léčby byl s podchlazením letecky transportován na Oddělení urgentní medicíny FN Hradec Králové. V Královéhradeckém kraji se během posledního týdne jedná už o třetí osobu zachraňovanou po proboření ledu. Na záznamu je vidět hranice mezi silnější a tenčí vrstvou ledu, kterou však není možné rozpoznat z úrovně hladiny. Proto důrazně varujeme veřejnost před vstupem na jakékoliv zamrzlé přírodní plochy a prosíme rodiče o poučení svých dětí! 

 
Video: Anatolij Truhlář

Související články
Pod dvěma bruslaři se ve středu na vodní nádrži Rozkoš propadl led
Vaše komentáře

Přečteno 687x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí