Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na Záboří shořela maringotka

Redakce / 20.12.2018, Vítězná
K nahlášenému požáru obytné maringotky vyjely ve středu v podvečer do části obce Vítězné zvané Záboří celkem čtyři jednotky požární ochrany. Maringotka se nacházela v těžko přístupném terénu na louce.
 

Objekt se nacházel už v pokročilé fázi požáru, při příjezdu jednotek byl celý v plamenech.
Požár se nikam dál nešířil, hasiči jej dostali pod kontrolu těsně po 18. hodině. Kompletní likvidace požáru byla ohlášena v 19:25 hod. Hasiči museli následně ohořelou konstrukci maringotky rozebrat. Při události byl lehce zraněn majitel, hasiči jej ošetřili. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Příčinou  požáru byla technická závada v obytné maringotce.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Hostinného, Hajnic a Vítězné. 

Do obce Vítězná tak vyrazili profesionální hasiči ze Dvora Králové již podruhé tento týden. V úterý v části Kocléřov pomáhali kolem 8. hodiny uvízlému nákladnímu automobilu. Hasičům se jej podařilo bez poškození vyprostit.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Hasiči po domluvě s majitelem nechali zchátralou ubytovnu ve Dvoře u koupaliště vyhořet
Požár zahradní chatky ve Dvoře Králové zaměstnal několik hasičských jednotek

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2129x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí