Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Odřady z našeho kraje se při zásahu v NP České Švýcarsko pravidelně střídají

Redakce / 1.08.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Nasazení odřadů z Královéhradeckého kraje v Hřensku a okolí trvá už několik dní, odřady se postupně střídají. Celkem už bylo vysláno od nás na místo zásahu přes padesát hasičů.

Parta, která pomáhala při likvidaci rozsáhlého požáru v NP České Švýcarsko od úterý 26. července, se balila zpátky domů ve čtvrtek večer a vystřídal ji druhý odřad. V neděli pomoc s hašením lesního požáru na území NP České Švýcarsko poskytovaly aktuálně dva odřady, ve kterých je 25 profesionálních hasičů ze všech okresů a 9 dobrovolných hasičů z JSDH Hradec Králové a Česká Skalice. V pondělí 1. srpna se předpokládá další střídání odřadů. 

Hasiči se střídají, ale technika, která byla na začátku při zásahu nasazena v okolí Hřenska, zůstává. Kraj poslal do zásahu později i terénní čtyřkolku ze stanice Náchod, která hasičům usnadní pohyb v těžkém terénu.

"Naši" hasiči pracují jednak na frontě požáru a část týmu má neustále pod dozorem velkokapacitní čerpadlo Somati, které je součástí řetězce na zajištění dálkové dopravy vody.
Týmy makají naplno, kluci jsou stále u dálkové dopravy vody s vysokokapacitním čerpadlem i v jednom z vytyčených sektorů. Pracují ve velmi těžkém terénu, není výjimkou, že musí používat i lezeckou techniku. Část hasičů pracuje v lokalitě mezi Zámečkem a Divokou soutěskou, hasí se i v dalších místech, kde je potřeba. Zdroj: fcb HZS KHK


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 107x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí