Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Požár rodinného domu způsobila pravděpodobně baterie elektrokola

Redakce / 1.08.2022, Týniště nad Orlicí - Orlické hory a Rychnovsko
Ve čtvrtek 28. července zasahovaly 4 požární jednotky u požáru přístřešku u rodinného domu v Týništi nad Orlicí.

Požár majitelé domu oznámili po půlnoci. Na místě z domu vyvedli hasiči jednu osobu, na likvidaci požáru nasadili vodní proudy a ochlazovali okolí. Krátce před 02:30 byl požár lokalizován, hasiči pak museli demontovat střešní krytinu přístavku, aby mohli dohasit skrytá ohniska. Likvidaci nahlásil velitel zásahu v 03:40. 

Zásahem jednotek se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 8 milionů korun, škoda je po ohledání odhadnuta na asi 1,5 milionu korun.

Ohledání požářiště ukázalo, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností baterie elektrokola (nebylo připojené na nabíjení). 

Hasiči připomínají, že k minimalizaci rizika vzniku požáru akumulátorů a předejití možným technickým závadám je nutné dodržovat veškeré návody a doporučení výrobce

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Týniště nad Orlicí, Albrechtice nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 708x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
04.03.2022 - Od dnešního dne je v ČR vyhlášen nouzový stav. Občanů ČR se nijak nedotkne, jedná se o nástroj krizového řízení, umožní zjednoduší koordinaci a technické řešení při pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí