Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Silnice mezi Jaroměří a Hradcem má další oběť: mladého řidiče dodávky

Redakce / 17.12.2019, Holohlavy - Okres Hradec Králové
V pondělí před 17. hodinou u tragické nehody, která se stala na silnici č. 33 u Holohlav. Došlo zde ke střetu dodávky s kamionem.
 

Na místo okamžitě vyjely všechny složky IZS včetně vrtulníku. Prvotním šetřením se zjistilo, že k nehodě pravděpodobně došlo tak, že řidič dodávky jedoucí od Hradce Králové zatím z nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím kamionem. 

Při nehodě 24letý řidič dodávky bohužel na místě zemřel. Řidič kamionu, u kterého byl dechovou zkouškou vyloučen alkohol, vyvázl bez zranění. U mrtvého muže byla nařízena pitva.

Silnice byla zcela uzavřena a byla dána objízdná trasa z obou stran směrem na Smiřice až do půlnoci. Přesná příčina nehody je v šetření hradeckých policistů.

Z havarované dodávky zřejmě vytekla nafta do příkopu, kamion zůstal nakloněn a byl zaryt do hlíny, tahačem až po nárazník. Nákladní vozidlo mělo v nádrži asi 500 litrů nafty, existovalo podezření, že se látka dostala do půdy. O této skutečnosti byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí. Profesionální hasiči z Jaroměře, kteří u události zasahovali, předali místo zásahu policistům k došetření. 

K události se hasiči vrátili zpět po 20. hodině, aby provedli úklid vozovky. Cestou zpět na základnu pak hasičská jednotka z Jaroměře potkala jedno zapadlé vozidlo, které pomohla vyprostit. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie ČR

 

Související články
V Rudníku srazilo auto chlapce. Ani přes snahu všech záchranářů nepřežil
Silniční provoz u Kocbeři byl na hodinu přerušen kvůli nehodě
Hlavní tah na Hradec zablokovala v sobotu nehoda autobusu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1534x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět