Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Parkování v areálu náchodské nemocnice je zpoplatněno. Změny jsou i pro pěší

Redakce / 19.06.2018, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
V areálu náchodské nemocnice došlo ke změně systému parkování. Parkování na parkovišti pod ambulantním pavilonem je nyní zpoplatněno. Navíc od 15. 6. 2018 dochází k úplnému rozdělení dolního areálu na dvě části vzhledem ke stavebním pracem. Omezení pohybu po areálu se tak dotýká i pěších.
 

V případě, kdy vás doprovod převáží do nemocnice a následně z ošetření vyzvedává, můžete využít pro zastavení oba vstupy do „pavilonu A“ a to ZDARMA. Dobrovolní dárci krve mají po předložení potvrzení o odběru parkování ZDARMA.

Provozní doba parkoviště je v pracovních dnech pondělí až pátek od 6:00 – 15:30 hod. Sobota, neděle a státní svátky jsou ZDARMA. 

Při vjezdu zaplatíte 30 Kč/hod. za každou další započatou hodinu 10 Kč, maximálně však 4 hodiny, tedy celkem 60 Kč za 4 hodiny parkování. 

Po 4. hodině za každou započatou hodinu je platba 100 Kč. Ceny jsou uvedeny včetně DPH v platné sazbě a výši.

Z výše uvedených důvodu bychom Vás rádi požádali o trpělivost a současně o zvýšenou opatrnost při projíždění areálem a přilehlými ulicemi. Máte-li možnost použít jiného dopravního prostředku než osobního automobilu k přepravě do nemocnice, použijte jej.

Dále bychom Vás rádi informovali, že v návaznosti na postup výstavby nových pavilonů v nemocnici Náchod dochází ke změnách v organizaci pohybu osob a vozidel v dolním areálu nemocnice. Od 15. 6. 2018 dojde k úplnému rozdělení dolního areálu na dvě části. Prostřední brána, která byla používána také pro zásobování pavilonů H a G je vyhrazena pro vjezd vozidel stavby. Zásobování jmenovaných pavilonů bude probíhat horní bránou z ulice Nemocniční.

„Dopravní situace v této lokalitě není a nebude jednoduchá. Návštěvníky a zaměstnance už nyní primárně trápí především parkování. Je zřejmé, že během stavby budeme muset všichni ubrat ze svého komfortu a nebudeme moci zaparkovat v bezprostřední blízkosti nemocnice. Proto jsme jako město nabídli alespoň možnost rozšíření dopravních spojů městské hromadné dopravy a připravujeme v nejbližších týdnech po nezbytných stavebních úpravách (vybudování zálivu pro zastávku BUS ve směru do města) zavedení autobusového spojení pro personál i návštěvníky nemocnice v kratších časových intervalech. A samozřejmě hledáme další možnosti pro parkování po dobu rekonstrukce. Zvažujeme úpravu plochy mezi horním a dolním areálem nemocnice u ZŠ TGM, jistou alternativou pak bude i parkování v docházkové vzdálenosti hned za řekou Metuje, u sportovní haly v ulici Na Hamrech,“ sdělil starosta města Náchod Jan Birke.

Dochází také k omezení tras pro pěší. Aktuální trasy jsou vyznačeny na přiloženém plánku.Kateřina Sekyrková
Zdroj: Oblastní Nemocnice Náchod a.s.

 

Související články
Výsledky auditu nemocnice v Náchodě žádají změny ve fungování krajského zdravotnictví. Řešením je i sloučení krajských nemocnic
Změna! V náchodské nemocnici mohou návštěvníci parkovat prvních 15 minut zdarma

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 235x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí