Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Na pomoc Daníkovi se díky koncertu vybralo 16 700 Kč

Redakce / 17.09.2019, Dvůr Králové nad Labem
Zhruba padesátka návštěvníků dorazila v pátek 13. září 2019 do krčmy Starý pivovar ve Dvoře Králové nad Labem na charitativní Koncert pro Daníka Bureše. Na pomoc devítiletému chlapci z Královédvorska, který od narození trpí spastickou formou dětské mozkové obrny, se nakonec na dobrovolném vstupném vybralo 16.700 Kč.
 

FOTOGALERIE - Na pomoc Daníkovi se vybralo 16.700 korun

Peníze poputují na transparentní účet č. 272369282/0300 zřízený na pomoc Daníkovi a budou využity na léčebnou terapii, která není hrazena pojišťovnou.

Na část koncertu, který uspořádaly Veronika Vosáhlová a Miroslava Kameníková, dorazil také Daník s rodiči a bráškou. "Děkujeme všem, co přišli na koncert nebo třeba jen přispěli, protože výše vybrané částky naprosto překonala naše očekávání. Jsme rády, že jsou ve Dvoře Králové nad Labem lidé, kterým není lhostejný nepříznivý osud, který Daníka potkal, a chtějí pomoci. A za to jim patří velký dík. Zároveň nás potěšilo, že za námi mohl na chvíli dorazit i Daník a že si část koncertu v té skvělé atmosféře také užil. Přejeme mu hodně štěstí a sil a věříme, že díky vytrvalosti a chuti, s jakou podle své maminky cvičí, bude dělat další pokroky. Večer měl neuvěřitelnou atmosféru, publikum bylo skvělé a doufáme, že si to všichni užili stejně jako my. Byl to vážně vydařený pátek třináctého," poděkovaly zpěvačky.

Daník kvůli léčbě dojíždí do Prahy na terapii tzv. kosmickým oblečkem, měsíční terapie stojí při ambulantní formě cca 60.000 Kč. Terapii, kterou nehradí pojišťovna, je nutné absolvovat nejlépe alespoň čtyřikrát ročně. Po téměř čtyřech letech tvrdé práce si Daník umí sednout, leze po kolínkách, učí se zvednout se na nohy. Nyní podstoupil operaci, jejíž hlavním cílem je zlepšení motorických funkcí a úleva od bolesti. Následně Daníka čeká další měsíční terapie, kde bude intenzivně trénovat vstávání.

Více o Daníkovi a o možnostech, jak mu pomoci, najdete zde: https://terapie-pro-danika.webnode.cz.


 

Související články
Reportáž a částka 10 000 Kč od TV Barrandov pro Daníka (úterý v 18:30 hod.)
Benefiční akce pro Daníka - bazar v Miletíně (3. - 6. května 2019)
Promyšleným nákupem jednoho dárku můžete potěšit hned několik lidí
Pozdrav od Daníka - poděkování všem, kdo pomáhají!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1449x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí